Günün Tarihi:12 Temmuz 2020

Kutlu Doğum kutlanacak


Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli, Kutlu Doğum Haftası’nın ilimizde 14-20 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacağını açıkladı.

Program
Müftü Serenli, “ Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde kutlu doğum programları yapılıyor. Bu sene de yapacağız inşallah. İl ve İlçe Müftülükleri ortaklaşa birçok etkinlik düzenleyeceğiz.  Programlarımız 14 Nisan Salı günü saat 14.00’da AKM önünde kutlu doğum açılış programı, Kutlu Doğum kan bağışı kampanyası, gül takdimi ve mehter gösterisi ile başlayacak. İl müftülüğümüzce 4 merkez ilçemizde toplam 22 okulda vaizlerimiz, uzmanlarımız, müdürlerimiz, kuran kursu öğreticileri ve din görevlilerimiz tarafından sevgili peygamberimiz konulu kutlu doğum öğrenci buluşmaları gerçekleştirilecektir” dedi.

Final
15 Nisan Çarşamba günü saat 15.00’da SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde kutlu doğum Kampüs programı yapacaklarını söyleyen Serenli,”  17 Nisan Cuma günü saat 12.00’da Orhan Camiinde kutlu doğum kuran ziyafeti ve Mevlid-i Şerif programı yapılacak. Asıl ve ana programımız ise 20 Nisan Pazartesi saat 14.00’da Serdivan’da olan Sakarya Kapalı Spor Salonunda kutlu doğum final programımız olacak. Bu ana programda Grup 571 konseri, Recep Demirkaynak’ın Stand-up gösterisi, Dini bilgiler yarışması ödüllerin verilmesi, kutlu doğum aşı ikramı, kitap ve gül taktimi olacaktır” dedi.

Ziyaretler
Serenli, “Bu programların dışında ise Sakarya L Tipi Cezaevi ve Geyve yarıaçık Cezaevi kutlu doğum özel programlarımız, İl genelinde hastanelerde yatan hastalar, huzurevinde kalan yaşlılar, şehit ve gazi yakınları, sevgi evleri ve yetiştirme yurtlarında kalan çocuklar ziyaret edilecektir. İlçelerimizde de bir takım etkinlikler de kutlu doğum programımızı gerçekleştireceğiz. Yapılacak tüm etkinliklerimize halkımız davetlidir” dedi.

14 Nisan 2015 , Salı Bu haber toplam 932 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU