Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

‘İstiklal mücadelesinden kaçmayacaklar’


Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, İstanbul Aydın Üniversitesi'nce Halit Aydın Yerleşkesi'nde düzenlenen "Küreselleşen Dünyada Kadın ve Siyaset Uluslararası Kongresi"nin açılışına katıldı.

Atabek, kadınlar için siyasetin her şeyden önce istikbal meselesi olduğunu belirterek, "Kadınlar dün istiklal mücadelesinden kaçmadılar, bugün de istikbal mücadelesinden kaçmayacaktır" dedi. Kadın politikalarıyla toplumların, ülkelerin değiştirildiğini dile getiren Atabek, "Kadın ve siyaseti konuşuyor olsak da kadın politikaları bütünlük arz etmektedir. Konular arasında koparılamaz bağlantılar vardır. Onun için kadın ve siyaset denildiğinde, kadın ve eğitim, kadın ve ekonomi, kadın ve şiddet konularını bütüncül bir perspektifle ele alma mecburiyetimiz vardır" diye konuştu. Konferansın açılış törenine, Başbakanlık Danışmanı Samime İnceoğlu, AK Parti Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli de katıldı. Konuşmaların ardından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek'e plaket takdim edildi. 

18 Nisan 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 809 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU