Günün Tarihi:16 Nisan 2021

Damar’dan 4 altın


Bilek güreşi mücadelesinde Aysun Melek Damar Türkiye’nin en iyisi oldu

Bilek güreşi mücadelesinde Aysun Melek Damar Türkiye’nin en iyisi oldu

Damar’dan 4 altın 
Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Bilek Güreşi sporcuları, 31 Mart-3 Nisan tarihlerinde Antalya-Kemer’de yapılan Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri’ne Aysu Melek Damar 4 altın madalya ile damga vurdu.
Avrupa temsilcimiz
Genç Bayanlar +70 kg.da sağ ve sol kolda 1. olan Aysu Melek, Büyükler 80 kg kategorisinde de yarışmaya hak kazandı ve buradaki rakiplerini de geçerek sağ ve sol kolda 1.liği kimseye kaptırmadı.  Mayıs ayında Bulgaristan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na doğrudan katılmaya hak kazandı. Diğer sporcularımızın milli takıma girebilmeleri bu ay sonunda belli olacak.
Hedef yaymak
4 yıldır bilek güreşi alanında faaliyet gösteren,gençlik ve izcilik alanlarında birçok önemli faaliyetlerle ön planda olan kulüp, spor alanında da sesini duyurmaya başladı. Ata sporumuz olan ve birçok yerde spor olduğundan habersiz şekilde yapılan bu sporu Sakarya’da duyurmak, liselerde yaptığımız bilek güreşi turnuvalarının sayısını arttırarak daha büyük bir kitleye ulaştırmanın mücadelesi veriliyor.
Fiziksel güç
Gençleri arasındaki fiziksel güç çatışmasını da ‘Bileğine Güvenen Masaya’ diyerek,“Onlarınsporla tanışmalarını sağlamak hem de manevi olarak hayatlarına bir artı katabilmek gayreti içerisindeyiz” diyen kulüp yetkilileri,
Engelliler Bilek Güreşi’nin alınan son karar ile paralimpik oyunlarına dahil edildiğini, bu nedenle 25-26 Nisan tarihlerinde Karabük’te Engelliler Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası yapılacağını vebu turnuvadan da derece ile dönüp 2016 RİO oyunlarına sporcu göndermenin hedeflendiğini duyurdular.
İşte dereceler
Sakarya GSİK’in bütün dereceleri ise şu şekilde;
Aysu Melek DAMER - Genç Bayan +70 kg– Sağ ve Sol 1.
-Büyük Bayan 80 kg- Sağ ve Sol 1.
Erkan DAMAR  – Masterlar 100kg – Sağ ve Sol 2.
    -Büyük Erkek 100kg- Sol 2.
Sinan TANKİŞİ - Büyük Erkekler 110kg- Sağ 3. Sol 2.
Erdem BAKIŞ - Büyük Erkekler 110 kg- Sağ ve Sol 4.
Seyfullah YILMAZSOY- 21 Y.A. Genç- Sağ 4.
Harun KURUOĞLU - Genç Erkekler +80 kg- Sol 8. Sağ 6. Sinan Kolcu

18 Nisan 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 2202 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU