Günün Tarihi:8 Temmuz 2020

'81 çocuğu kurtardık'


Kayıp Çocuklar Platformu Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Dernek Başkanı Yahya Durmaz, “Kurulduğumuz 27 Ekim 2014 tarihinden bu yana 81 çocuk bulunduğu yerden alınmış ve kurtarılmıştır” dedi.

Rehabilite

Başkan Durmaz, “Bizler üç yıllık geçmişimizde yapmış olduğumuz kaybolmuş çocukların kurtarılması ve ailelerine kavuşturulması çabalarımızı bildiğiniz üzere kurumsal bir kimliğe kavuşturmak üzere 27 Ekim 2014 tarihinde Sakarya İli’nde Kayıp Çocuklar Platformu Derneği’ni kurduk. Daha evvel sıkça duyulduğu üzere gerek yurtiçinde, gerek yurtdışında kaçmış, kaybolmuş veya kaçırılmış her çocuk kurtarılmalı, bulunmalı ve yardımcı olunmalıdır ilkesiyle çıktığımız bu yolda şu ana kadar 81 çocuk bulunduğu yerden alınmış veya kurtarılmıştır. Bu çocuklar içinde bulundukları ortamın yarattığı tahribatın etkisinin bertaraf edilebilmesi için gerekli rehabilite desteği sağlanması için kamu himayesine teslim edilmiştir” dedi.

Destek

 “Bundan sonra da kurumsal yapının getirdiği güçle ve şevkle çalışmalarına devam edecektir” diyen Başkan Durmaz, “Bundan sonraki faaliyet dönemimizde yeni Dernek Yönetim Kurulumuzla ve üyelerimizle hep beraber, her an çocuklara ulaşmak, kurtarmak ve ailelerine teslim ile rehabilite edilmeleri için gerek bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum örgütleriyle, gerekse kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği ve danışmalarımıza devam edeceğiz. Dileğimiz tek bir kayıp, kaybolmuş veya kaçırılmış çocuğun kalmadığı, tüm çocukların aileleriyle bir arada olduğu bir dünyadır. Bu amaca ulaşmada tüm ilgi duyan resmi ve özel kişi ve kurumları faaliyetlerimize katılmaya ve destek olmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

21 Nisan 2015 , Salı Bu haber toplam 940 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU