Kemal Öztürk ders verdi21 Nisan 2015, Salı

Sakarya

Katılımın yoğun olduğu eğitime, Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ve gençlik kollarından çok sayıda davetli katıldı. AK Parti hem Türkiye'de, hem Ortadoğu'da, hem de dünyada ezberleri bozan, alışılmış siyasal şablonları tersine çevirdiğini dile getirerek sözlerine başlayan Kemal Öztürk, “Siyasette vatandaşa söylediğimiz şeyi vatandaşa ‘Bunu ben de biliyorum’ dedirtebilirsek siyasal iletişim o zaman gerçekleşir. Sakarya’da ziyaret ettiğimiz bir yerde tarımdan bahsedersek, iletişim kurabiliriz ama Sakarya’yla alakalı olmayan bir şeyden bahsedersek, o zaman iletişim kuramayız. AK Parti siyasal iletişim başarısıyla hem Türkiye'de, hem Ortadoğu'da, hem de dünyada ezberleri bozan, alışılmış siyasal şablonları tersine çevirdi” dedi.

Algı

Öztürk, “ Siyasette algı çok önemlidir. Vermek istediğimiz mesaj hem yazılı, hem de sosyal alanda aynı anlamı taşımalıdır. AK Parti meydanlarda ‘Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda’ sözleriyle tüm Türkiye’de algı yarattı. CHP, “Milletçe Alkışlıyoruz” sloganıyla vermek istediği mesajı veremedi. Çünkü alkış iyi, yapılan bir şey varsa alkışlanır. Millet 13 yıldır hastanede sıra beklemiyor, gaz kuyruğu, şeker kuyruğu yok. Demek ki iyi şeyler oluyor ki alkışlıyorlar” dedi.

Farkındayız

Siyaset Akademisi’nde ‘Siyasal İletişim’ konulu ders veren Kemal Öztürk’e teşekkür ederek sözlerine başlayan Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, “Bizler bu ülkenin gençleri olarak, sorumluluklarımızın farkındayız. Yeni Türkiye ve Yeni Sakarya için gençler olarak büyük rol oynayacağız” dedi.

Bu haber toplam 1021 defa okundu.