Günün Tarihi:25 Şubat 2020

Macera Park tanıtıldı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Yaşayarak Öğrenme ve Macera Parkı’nın tanıtımı yapıldı.

Katılım
Yenikent şehir ormanı içerisindeki tesislerde gerçekleşen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, SATSO Başkanvekili Nadir Öztürk, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Talimhane Okçuluk Enstitüsü Başkanı Adnan Mehel, muhtarlar, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları katıldı.

Eğitimler
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Toplam 8 bin metrekare alan üzerine kurulu 400 metre kapalı alandan oluşan ve içerisinde 40 farklı oyun elementinden oluşan Yaşayarak Öğrenme Macera Parkımız sunduğu eğitim programları ile farklı bir sürece sahiptir. Çocukların görerek, duyarak, dokunarak, hissederek öğrendiklerini hayata uyarlamaları adına Sakarya Büyükşehir Belediyemiz’in çocuklara ve gençlere en güzel hediyesidir.  Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nde eğitimler 2 şekilde yapılmaktadır.  Dış alan eğitimleri ve iç alan eğitimleri. Dış alan eğitimleri ile çocukların psikolojik ve sosyolojik olarak eğitimlerini sağlayacak farklı oyunlarla çocuklarda özgüven, birliktelik, takım olma, saygı gibi duygular kazandırılacak farklı 24 yüksek elementten ve 14 farklı oyundan toplam 40 elementten oluşuyor.  Her oyun ve aktivite sonunda buradaki uzman eğitimciler tarafından kendilerine telkinlerde bulunacak ve çocukların doğruluk, dürüstlük yolunda eğitim ve nutuk kazanmalarına vesile olunacaktır” şeklinde konuştu.


Sosyal proje
Çocukların sosyal imkânlarını artırıcı çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini belirterek konuşmasına başlayan Başkan Toçoğlu, “Yaşayarak Öğrenme Merkezi ve Macera Parkı, çocuk ve gençlerimizin bilgisayar başında geçirecekleri saatlere alternatif faaliyet sunacağı gibi onların kendilerine güven duygularını pekiştirecek; yaşadıkları deneyimlerle sorumluluk, iş bölümü, liderlik, karar alma süreçlerine katılım noktasında da kazanımlar elde edecektir” dedi.

Doğayı tanısınlar
Başkan Toçoğlu, “Biz istiyoruz ki çocuklarımız yaşadıkları dünyayı, şehri, mahalleyi, yaylaları, dağları, nehirleri, coğrafyayı tanısınlar. Çocuklarımızı yalnızlaştıran modern hayata karşı doğanın keşfi, çocuklarımızın bedensel ve ruhsal zenginliğine vesile olacaktır. Yaşayarak Öğrenme ve Macera Parkı çocuklarımıza, şehrimize hayırlı olsun. Eğlenmek tüm çocukların hakkı” ifadelerini kullandı. Başkan Toçoğlu ayrıca program sonunda, “Ya Hak” diyerek ok attı.

22 Nisan 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1301 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU