Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Hayırlı evladın vefası


Deprem sonrası Sakarya’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Milli Eğitim Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Aziz Ersoy ile Emekli Sınıf Öğretmeni Sevim Ersoy, oğlu ve yeğeni tarafından kendileri adına yaptırılan sınıfların açılışında duygulu anlar yaşadı.

Aziz Ersoy
Sakarya’da 1999’da yaşanan Marmara Depremi sonrası 5 yıl boyunca başarılı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapan ve eğitime verdiği katkılarıyla Sakarya’da sevilen kişiliğe sahip olan Milli Eğitim Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Aziz Ersoy ile Emekli Sınıf Öğretmeni Sevim Ersoy’un SAÜ Vakfı Özel Anadolu Lisesi Müdürü olan oğlu Yunus Emre Ersoy ile Ersoy Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olan yeğenleri Baki Ersoy; büyükleri adına yaptırılan Serdivan Anadolu Lisesine Aziz Ersoy Z Kütüphanesi ve Bahçelievler Gazi İlkokuluna Sevim Ersoy Akıl Oyunları Sınıfı; düzenlenen güzel ve geniş katılımlı bir organizasyonla açılışı gerçekleştirildi.

Güzel hediye
Açılış konuşmalarında duygularını gizleyemeyen Aziz Ersoy, “Bu sürpriz beni çok mutlu etti. Yeğenim ve oğluma çok teşekkür ediyorum. Bu benim şimdiye kadar aldığım en güzel hediye” diyerek duygularını dile getirdi. Sevim Ersoy Akıl Oyunları Sınıfı açışında ise ilk öğretmenliğe başladığı yer ve öğrencilerinin resmini gören emekli Öğretmen Sevim Ersoy ise gözyaşlarını tutamadı.

Katılım
Her iki açılış törenine; Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Serdivan Kaymakamı Ramazan Şahin,Adapazarı Kaymakamı İsmail Gündüz,Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, İl Milli Eğitim Müdür Vekili İrfan Sarık,Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Firdevs Özgür Karahan,İletişim Fakültesi Dekanı Prof Dr. Aytekin İşman,Cumhuriyet Savcısı Yakup Özdemir, Sakarya Gazeteciler Birliği Kurucu Başkanı Müjdat Çetin, yazar Cevdet Güngör,tüm okul müdürleri, öğretmenler ve Ersoy ailesi ile sevenleri katıldı. Serdivan Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Kıyak ile Bahçelievler Gazi İlkokulu Müdürü Ferhamuz Koşar; eğitime yaptıkları katkılar ve okullarına yapılan böyle bir sınıflardan dolayı Ersoy Ailesine teşekkür etti.

Sürpriz
Evlatlarından her Anneye, Babaya nasip olmayacak eğitime katkılı böyle bir sürpriz, İlimizin Başarılı, adından sıkça bahsedilen Okul Müdürü Yunus Emre Ersoy a nasip oldu. Yeğeni ve kendi konuşmalarında “Dünya bize, biz birbirimize emanetiz” vurgusu yapan başarılı müdür, sevenlerinin katılmasından büyük mutluluk duyduğu ifade etti.

Eğitim aile
Adana, Gaziantep, Amasya, İstanbul, İzmir, Aydın, Sakarya, Manisa, Mersin İllerinde Şube Müdürlükleri ve Milli Eğitim Müdürlüğü yapan ve halen Ankara da Genel Müdür yardımcılığı görevinde bulunan Aziz Ersoy'un oğlu ve yeğeni, eğitimci bir aileden geldiklerini ve büyüklerinin Memlekete hizmet ettiklerini, onlar için bir şey yapmak istediklerini, bununda en iyisinin, onlar adına eğitime katkı sağlayacak bir kütüphane ve akıl oyunları sınıfı yapmaya karar verdiklerini, bunun onların isimlerini yaşatma ve kendilerini daha mutlu edecekleri aynı zamanda çocuklara faydalı birer hizmet oluşturmasını düşündüklerini ifade etti.

24 Nisan 2015 , Cuma Bu haber toplam 1899 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU