Günün Tarihi:26 Kasım 2020

Vagonlar Irak'a gönderildi


Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) tarafından Irak Devlet Demiryolları (IRR) için üretilen 14 yolcu vagonu, Irak'a gönderildi.

Bağdat’a
TÜVASAŞ Genel Müdür Vekili Hikmet Öztürk, yazılı açıklamasında, 2014 yılı sonunda üretimi tamamlanan 6 pulman, 4 kuşetli, 2 yataklı ve 2 yemekli olmak üzere toplam 14 yolcu vagonunun, Derince Limanı'ndan gemiye yüklenerek Irak'a gönderildiğini belirtti.  Irak'taki iç karışıklık nedeniyle deniz yolunun daha güvenli olacağının düşünüldüğünü kaydeden Öztürk, vagonların gemiyle Basra’nın Umm Kasr Limanı üzerinden Bağdat’a ulaştırılmasına karar verildiğini ifade etti.

Talep
Öztürk, TÜVASAŞ’ın vagon ihracatına hız vererek uluslararası piyasalardaki pazar payını artırmaya yönelik çalıştığını belirterek, "Ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yıllarda gelecek talep doğrultusunda IRR için yolcu vagonu üretimine devam edebiliriz" dedi. Proje ve tasarımı tamamen TÜVASAŞ tarafından gerçekleştirilen yolcu vagonlarında, klima, otomatik kapı sistemi ve havalı fren sisteminin bulunduğu belirtildi.
 

25 Nisan 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1006 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU