Günün Tarihi:21 Nisan 2021

‘Baro batıyor’ tepkisi


Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Sakarya Barosunda gerçekleştireceği söyleşi için ilimize geldi. Söyleşi öncesinde söz isteyen Avukat İsmail Görgülü, “ Binamız 15 santim batmış ve batmaya devam ediyor. Kimseni sesi çıkmıyor. İnsan hayatı b

Uygun değil
Baro’da gerçekleştireceği söyleşi öncesinde konuşma yapmak için Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan’dan izin isteyen Avukat İsmail Görgülü istediği cevabı almadı. Daha sonra isteğini Feyzioğlu’na ileten ve kendisine söz hakkı tanınan Görgülü, “Buraya bir baro binası alındı. Bazı yolsuzluklar yapıldığı iddia edildi. Bunun için kalktım Ankara’ya gittim. Bir sene önce dilekçe verdim, Barolar Birliğinden ses çıkmadı. Binanın 15 santimetre battığına ve her yılda 2 santim batmakta olduğuna ilişkin satıcıların raporu elimde. Binanın oturulmaya uygun olmadığını belirten ve 15 santim battığına dair tutanaklar da var elimde. Kendileri tutmuşlar batıyor bina” dedi.

İnsan hayatı
Binada otopark olması gerektiğini ancak olmadığını söyleyen Görgülü, “Dışarıdan otopark kiraladınız nerede bu binanın otoparkı? İnsanların hayatı bu kadar ucuz mu? Rapor burada 180 kişilik sığınak olması lazım sığınaksız bina olur mu? Nerde enerji odamız? Vatandaş girmeye korkuyor bu binaya. Yangın çıksa ne ile keseceksiniz? Binanın iki katının alınması gerekiyor. Binanın mazisi 16 daire. 300 küsur kolon olması lazım. Kesmişler kesmişler kalanı sağlam diye göstermişler. Rapor burada” dedi.

İade edin
Görgülü, “  Beton değerinin en az 20 olması gerekirken binanın değerlerinin 18 olduğuna dair raporda elimde. Alan almış satan satmış. Yeni bir tüketici yasası çıktı. Kusurlu ve ayıplı malların iadesini talep edeceksin. Niye talep edilmedi bu güne kadar kimden korkuyorsunuz? Buranın derhal iadesini sağlayın. Korkuyorum bu binaya girmeye. 600 üyesi olan Sakarya Barosu’nda Barolar Birliği Başkanını 20 kişi mi karşılamalı. Gelemiyor vatandaş korkuyor” şeklinde konuştu.

Kızmayın
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, “Bizim elimizdeki raporlara göre böyle bir durum yok. Bizim mensubumuzdur. Bazılarına daha fazla müsamaha gösterilmesi gerekir. Kızmaya gerek yok. Öncelikle binanın açılışından sonra sizlerle bir arada olma beni çok mutlu etti. Böyle bir binaya sahip olunması Sakarya barosunun da Türkiye Barolar Birliğinin de ayrı ayrı gururu. Bizim zamanımızda satın alınmadı ama bizim zamanımızda açmak nasip oldu. O yüzden bu hizmet yarışında herkes görev yaptığı dönemde bir tuğla koyuyor. Ne mutlu o tuğlayı koyana. Ben Sakarya Barosu’nun böyle bir binada hizmet etmesi nedeniyle çok mutluyum” dedi. Feyzioğlu daha sonra baro üyeleri ile söyleşine devam etti.
 

25 Nisan 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 2451 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU