Günün Tarihi:1 Mart 2021

Eczane teknisyenleri izin istiyor


Sakarya Eczane Teknisyenleri Derneği üyeleri, toplantıda bir araya geldi.

Birlik

Dernek Başkanı Zeki Kurt, bir restoranda düzenlenen toplantıda, eczanelerin hastane ve aile hekimlerinden sonra en çok başvurulan yer olduğunu söyledi.  Eczacı ve teknisyenlere yönelik kanunları değerlendirdiklerini ifade eden Kurt, "Üyelerimizle her zaman birlik ve beraberlik içindeyiz. Toplantıya katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

 

24 saat

Kurt, “1.Basamak sağlık kuruluşu olan eczanelerin çalışma düzeni 6197 Sayılı yasa ile TEB, ve Bölge Eczacı Odalarının önerisi ile İl Sağlık Müdürlüğü onayı ile Eczacılar ve Eczaneler hakkında yönetmelik (Madde 34-35)  belirlenmekte olup çalışma saatleri 45 saatin çok üzerindedir. Eczane ve Eczaneler hakkında yönetmeliğinin Nöbetçi Eczane çalışma düzeni ile ilgili yetkiyi Eczacı Odalarına verirken 24 saat açık olan yerlerdeki Eczanelerin çalışma düzeninde 8 er saatlik dilimler halinde kayıt altına alınmıştır” dedi.

İzinler

Kurt, “Oysaki 4857 Sayılı İş kanunu çalışma süresini Madde:63 çalışma saatleri ile ilgili çok kesin hükümler getirmenin yanı sıra mesai dışı saatlerinde haftada kaç saat olacağını açıkça belirtmiştir. Ayrıca İşçilere verilecek yıllık izin süreleri hizmet sürelerine göre ilgili yasada açıkça kayıt altına alınmıştır.Eczane teknisyenleri olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz her ne kadar serbest bir kuruluş olsa da eczaneler kamusal hizmet vermektedir” dedi.

 

Düzenleme

Başkan Kurt son olarak, “Bu hususta hasta ve hasta yakınlarının ilaca daha çabuk ulaşabilmeleri açısından Nöbetçi eczanelerin Yasada belirtildiği gibi Eczacı odaları tarafından düzenlenmesi gereklidir. Eczanelerin çalışma saatlerinin bu çerçevede değerlendirilerek belirlenmesi Eczane hizmetlerini birlikte üreten Eczacı ve Teknisyenlerin gücüne güç katacağı inancında olduğumuzun bilinmesini isteriz” dedi.

25 Nisan 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1337 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU