Günün Tarihi:6 Mart 2021

‘Mahkemede hesaplaşacağız’


AK Parti İl Yönetimi’nde ‘huzursuzluk’ olduğu yönündeki dedikodularda odak noktası haline getirilmeye çalışılan Av. Sezai Akyol, YENİGÜN’e içini döktü.

Huzursuzluk yok
AK Parti Sakarya İl Teşkilatı Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Av. Sezai Akyol, ”Bazı mihaklar  sanal alemde ısrarla il yönetimimizde huzursuzluk olduğunu yaymaya çalışıyorlar. Böyle bir şey yok. İsteyen gelip toplantılarımıza katılabilir” dedi.

Bilgehan Doğru olayı
Akyol, sanal alemde AK Parti Sakarya 7. sıra Milletvekili Adayı Bilgehan Doğru’nun milletvekilliği adaylığından çekilmek istendiği ve kendisi ile birlikte bu konuyu görüşmek üzere Bakan Ayşenur İslam’a gittiği şeklindeki sanal söylentiyi de şiddetle yalanladı.

Doğru çalışıyor
Bilgehan Doğru’nun kesinlikle böyle bir niyetinin olmadığını belirten Akyol, ”Kendisi en çok çalışan milletvekili adaylarımızdan birisidir. Şu anda kapı-kapı dolaşıp seçim çalışması yapıyor. Bu dedikoduları çıkaranlar, paralel yapının unsurlarıdır. Bu ahlaksızlığa karşı, dik duruşumuzdan asla taviz vermeyec eğiz” dedi.

Yargıya gidiyoruz
Sezai Akyol, “Siyaset, basın ve hayat ahlak gerektirir .Paralel yapı örgütü ile mücadele bir devlet refleksidir. AK Parti Sakarya Teşkilatı olarak, bu mücadelenin ana unsurlarından olacağız. Pazartesi günü  bu dedikoduları çıkartanlar ile ilgili yargıya başvuracağım. Yargı önünde hesaplaşacağız” dedi.


İl Başkanı Kılıç’tan da tepki geldi!
Öte yandan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç’ta il yönetimi ile ilgili ‘huzursuz’ dedikodularına büyük tepki göstererek, “İl yönetimimizi sırf rant uğruna, tıklanma uğruna, yalan ve iftiralarla paralel heyezanlarına kurban etmek isteyenlerle ilgili hukuki süreci başlatacağız” dedi.

Seçim çalışması yapıyordu
Sanal alemde, adaylıktan çekilmek istediğine yönelik dedikodular yayınlanan AK Parti Sakarya 7. sıra milletvekili adayı Bilgehan Doğru, dün telefonla kendisini aradığımızda Sakarya’da bir grup bayanla toplantı halinde seçim çalışması yapıyordu.
 

26 Nisan 2015 , Pazar Bu haber toplam 2260 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU