Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Arapoğlu sanatı anlattı


Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen ‘Sanatı Yazma Üzerine’ isimli söyleşiye İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Öğr. Gör. Fırat Arapoğlu konuk oldu.

Sanat eleştirisi
GSF Sanatta Yeterlik Atölyesi’nde düzenlenen söyleşide Öğr. Gör. Fırat Arapoğlu, Sanat Yazımı ve Sanat Yazarlığı konusundaki deneyimlerini SAÜ’lü öğrenciler ile paylaştı. Çeşitli gazete ve dergilerde sanat eleştirisi yazıları bulunan Öğr. Gör. Arapoğlu, günümüzde sanat tarihinin tarihi yazılmaya başlandığını belirtti. Tarih sonrası bir dönemde bulunduğumuzu ifade eden Öğr. Gör. Arapoğlu, sanat eleştirisinin bir dönem piyasa ile iç içe olduğunu ve günümüzde bu dönemin sona erdiğini söyledi.
Tarafsızlık
Öğr. Gör. Arapoğlu, “Sanat eleştirmeni, en zayıf biçimiyle, kamusal beğeniyi yönlendirir. En güçlü haliyle, bir eserin sanat eseri olup-olmadığına karar verir” diye konuştu. Sanat etkinliklerinin takip edilmesi amacıyla, gazete veya dergiler tarafından birinin görevlendirilmediğini belirten Öğr. Gör. Arapoğlu, “Gazeteler veya dergiler, sanat etkinliklerine bir yazar veya muhabir göndermiyorlar. Yazarları, muhabirleri sanat galerileri davet ediyor. Bu durum ise tarafsızlığa engel teşkil ediyor” dedi.

1 Mayıs 2015 , Cuma Bu haber toplam 1105 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU