Günün Tarihi:17 Ocak 2022

Ormanda uygulama yaptılar


Taraklı İlçesi’nde düzenlenen "Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü Kursu"na katılanlar, ormanda uygulama yaptılar.

Çam ağacı
Taraklı Orman İşletme Şefliği’ne ait arazide 1 adet çam ağacını keserek boylama yapan kursiyerler, teorik bilgilerini pratiğe dökme olanağı buldular. Kurs eğitmeni Erdal Kaptan tarafından motorlu bıçkı makinesi ile çam ağacını kesen kursiyerler, daha sonra ağaç üzerinde boylama yaptı.
55 kursiyer
Toplam 55 kursiyerin katıldığı, iş sağlığı ve güvenliği ile çevre koruma ve kalite yöntemi; kesim hazırlığı, kesme ve boylama eğitimi olmak üzere toplam 56 saatlik kursta ağaç üretiminde kesimde güvenlik kuralları, kesim teknikleri ile ilgili bilgiler verildi.Uygulama eğitiminin ardından sınavda başarılı olan kursiyerlere "Ağaç Kesme ve Boylama Operatörü Belgesi" verilecek.

1 Mayıs 2015 , Cuma Bu haber toplam 1064 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU