Günün Tarihi:30 Mart 2020

“Bizi de tutuklayın!”


Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, hakimler hakkında verilen gözaltı kararını değerlendirdi.

“Kenan Evren'in Yargıçları, Savcıları iş başında!” diyen Kazan, hukuku işletmeye kalkanların kaderinin hücreye konulmak olduğunu vurguladı. “Adaleti uygulamakta tereddüt edersek namert olalım” diyen Başkan Kazan, “Hadi gelin hukukun çöle düştüğü yerde kahraman kesilen korkaklar bizi de tutuklayın, Baro Başkalarını da gözaltına alın, biz de aynı şeyleri söylüyoruz! Anayasası lağvedilmiş içinde yaşadığımız bu darbe döneminde delicesine hukuk diyoruz, adalet diyoruz, insan haklarını savunuyoruz” şeklinde konuştu.

Kazan, “Kenan Evren'in Yargıçları, Savcıları iş başında! Hiç şaşırtıcı değil. Zannediyorum tutuklanarak hücreye konulacaklar. Neden? Çünkü darbeye karşı çıkan, darbe dönemlerinde hukuku işletmeye kalkan herkesin kaderi hücreye konulmaktır.  Hatırlayın, rahmetli Sacit Kayasu neden meslekten atılmıştı? Anayasayı rafa kaldıran, insanlara işkence yaptıran, zindanlarda çürüten, yaşını büyütüp çocukları astıran, bir sağdan bir soldan insan öldürerek, ölümde eşitlik ve adalet sağlayan Kenan Evren'e tüm bu eylemlerinden ötürü soruşturma açmaya kalkmıştı! Sonucu savcılıktan atıldı. Peki 29 ve 32 Asliye Ceza hakimleri neden gözaltına alındı ve neden tutuklanacaklar? Aynı sebeplerden. Hukuku işletmeye ve Kanunu uygulamaya kalktıkları için!” dedi.
 

2 Mayıs 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 843 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU