Günün Tarihi:28 Kasım 2020

Ebelikte güzel yaklaşımlar


Sakarya Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu tarafından “Ebelikte Güncel Yaklaşımlar” isimli bir sempozyum düzenlendi.

Oturum
Ebelik mesleği ile ilgili çeşitli güncel yaklaşımlar konusunun ele alındığı sempozyuma Sağlık Yüksekokulu öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.3 farklı oturumda düzenlen sempozyumda, “Obstetri ve Jinekolojide Kanıt Temelli Yaklaşımlar”, “Ebelikte Etik ve Hukuki Boyut” ve “Yenidoğana Yönelik Kanıt Temelli Yaklaşımlar” konuları masaya yatırıldı. Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Sevin Altınkaynak yaptığı açılış konuşmasında, sempozyumun verimli geçmesini temenni ederek, sempozyumun gerçekleşmesine katkı sağlayan herkese teşekkürlerini sundu.


Tarihin parçası
Sempozyumun açılışı konuşmasını yapan Ebeler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Deniz Sayıner, ebelik mesleğinin tarihsel gelişim süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ebelik mesleğinin avantajları ve dezavantajları konusuna değinen Doç. Dr. Sayıner, ebelik mesleğinin tarihinin bir parçası olduğunu ve insanoğlunun varoluşundan buyana süregeldiğini söyledi.


Konular
Oturum Başkanlığını Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Serhan Cevrioğlu ve Prof. Dr. Nursan Çınar’ın yaptığı sempozyumun ilk oturumda “Obstetri ve Jinekolojide Kanıt Temelli Yaklaşımlar” konusunun ele alındı. Sempozyumun ikinci oturumunda ‘Üreme Hakları’, ‘Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Ebelik Uygulamalarının Rolü’ ve  ‘Ebelik Uygulamalarında Malpraktis’ konuları ele alınırken son oturumda ise ‘Fetal Programlama’, ‘Prematüre Bebekte Emzirme Başarısı’ ve ‘Aile Bebek Bağlanma Süreci’ konuları konuşuldu.

2 Mayıs 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1123 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU