Günün Tarihi:26 Eylül 2020

Bakan İslam muhtarlarla buluştu


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda Sakarya’daki muhtarlar ile bir araya geldi.

Katılım
Toplantıda muhtarların masalarını tek tek ziyaret ederek ilgilenen Bakan İslam, 7 Haziran seçimlerinde destek istedi. Toplantıya Bakan Ayşenur İslam’ın yanı sıra Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Adapazarı Kaymakamı İsmail Gündüz, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Milletvekili Adayı Mustafa İsen, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Adapazarı İlçesi muhtarları ve davetliler katıldı. 


7 Haziran
Gerçekleştirilen toplantıyı aile toplantısı olarak gördüğünü belirten AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Türkiye’de seçimlerde kendi dostlukları ile seçilen tek başına seçim kazananlar muhtarlarımızdır. Hepsini tebrik ediyorum, kendi mahalleleriniz için yaptığınız çalışmaları takdir ediyorum.  İktidar olarak 13 yıl geçirdik, gerçekten Ümit edilen her şeyi yerine getirdik. Ama Türkiye 13 yılda ciddi bir değişim yaşadı. 7 Haziran seçimleri Türkiye’nin ikinci yarısının başlangıcı olarak tanımlanıyor, ancak ben bunu böyle görmüyorum” dedi.


İktidar değil
Bakan İslam, “Basketboldaki gibi 4 periyottan sadece biri olarak görüyorum bu dönemi. 2. periyot 2015’e kadar Allah nasip ederse 3. periyot 2051’e kadar ve 4. periyot da 2074’e kadar olacaktır. Bizim iktidarımız iki devrelik bir iktidar değil. Yapılan hizmetlerle teveccüh arttı, teveccühün artmasıyla yapılan hizmetler arttı. Hangi talep ve öneriniz varsa hepsine açığız. Bu seçimlerde sizlerden destek bekliyoruz” dedi.


Hikâyenin özeti
İki binli yıllarda, Türkiye’nin başını kaldırmasını istemeyenlerin, Recep Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmek için çeşitli bahaneler aradıklarını söyleyen Bakan İslam, “Sonunda bir şiirle istediklerinin aldıklarını zannettiler. Başardıklarını zannettiler artık muhtar bile olamaz dediler. Muhtar bile olamaz dedikleri adam Allah’a hamdolsun bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk defa halkın oyları ile seçilmiş Cumhurbaşkanı oldu. Bu hikaye bizim yolculuğumuzun özetidir. Onlar ne istediler biz ne yaptık. Bu süreçte Türkiye ilk defa ekonomik kalkınmanın ne olduğunu gördü” dedi.


Çağ atladık
Uzun yıllar sonra AK Parti iktidarında Türkiye’nin IMF’ye borcunu tamamladığını söyleyen İslam, “13 yılda 100 yıllık çağ atlattık Türkiye’ye. 80 yıl boyunca yapılandan daha fazla yol yapıldı, daha fazla üniversite açıldı. Bütün bunlar Türkiye’nin 13 yılda neleri başardığının kanıtıdır. Devlet artık dezavantajlı grupların hizmetindedir. Artık engellilerimizin, eşi vefat eden hanımlarımızın yanında devlet var. Türkiye Sosyalizasyon Hizmetleri bakımından bu şekilde bir çağ atladı. Dünya Bankası Türkiye Direktörü ile yaptığımız son toplantıda bana, Avrupa ülkeleri arasında en iyi gelişmeyi gösteren ülke olduğumuzu söyledi. Bu lige geç girdiniz, ama en büyük başarıyı siz gerçekleştirdiniz dedi” şeklinde konuştu.


Seçim vaatleri
CHP’nin açıkladığı seçim vaatleri arasında 74 adet sosyal hizmet vaadi olduğunu belirten İslam, “Engellilere bakacak, yaşlılara bakacak, dullara bakacak, yetimlere bakacak, ailelere bakacak, kadınlara bakacak, çocuklara bakacak ve bunlara nasıl bakacağını anlatıyor. 74 maddeyi de okuduk. Bu vaatlerin hepsini biz devlet olarak bugün gerçekleştirmiş durumdayız. Bunu şunun için söylüyorum, bu ülkenin yönetimine talip olan kadro, ülkede ne olup bittiğini bilmiyor, bu ülkede nelerin yapıldığını bilmiyor. Bir gün sokağa çıkmamışlar, bir kere bir fakirin evine girmemişler, bir kere bir engelliyle, yaşlıyla konuşmamışlar, bir tanesinin başını okşamamışlar” dedi.


Söylememek
Ortaokul mezunu bir gencin vaatlerin hepsinin gerçekleştirildiğini bakanlık internet sitesine 3 saat baktıktan sonra söyleyebileceğini belirten İslam, “Şunu söylemek istiyorum. Ülkenin yönetimine talip olmak büyük bir çalışma azmi gerektirir, akıl gerektirir, vizyon gerektirir, vicdan gerektirir, çalışkanlık gerektirir ve en önemlisi dürüstlük gerektirir. Yalan söylememek lazım. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Çünkü yarın bu sözlerden sorumlu olmayacağınızı bilirsiniz. Umut edilenden istenir.  Biz Allah’ın izniyle son 13 yıldır ülkemizin umudu olduk” dedi.


7’de 7 yapmalıyız
Türkiye’nin önümdeki sürecin hiç kolay olmayacağını söyleyen Bakan İslam, “Büyük bir restorasyon dönemine giriyoruz. Ekonomide belli bir noktaya geldik. Şimdi bir sivil anayasa ile demokrasimizin hantallığını düzeltmemiz gerekiyor. Başkanlık sistemi ile ilgili tartışmaları gidermemiz gerekiyor. Bunun için 7 Haziran seçimlerinde Sakarya’da 7’de 7 yapmalıyız. Sizlerden bu anlamda destek bekliyoruz. Siz bizi mahcup etmediniz. Biz de sizi mahcup etmedik. Bundan sonra da sizleri mahcup etmeyeceğiz. Büyük ve yeni Türkiye’ye doğru hızla ilerleyeceğiz” dedi.

2 Mayıs 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1060 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU