Günün Tarihi:2 Nisan 2020

Engelleri kaldırıyorlar


Engelleri kaldırıyorlar

Engelleri kaldırıyorlar
Adapazarı Halk Eğitim Merkezi’nin (AHEM) desteğiyle hayata geçirilen Engelsiz Su Sporları Projesi eğitim programı son hızla devam ediyor.
Usta öğretici
Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün paydaş ortak olarak destek verdiği bu proje kapsamında bugüne kadar onlarca engelli yurttaş yüzme, serbest dalış, tüplü dalış, su topu gibi branşlar hakkında bilgi edinirken, yüzme sporuyla bire bir ilgilenme şansını yakaladı. Sakarya YenihayatParalimpik Spor Kulübü tarafından yürütülen projede A.H.E.M. usta öğretici-antrenörleri engelli yurttaşlarımıza yüzme öğretirken, onların fiziksel ve ruhsal rehabilitasyonuna da katkı sundu.
Vekil konuştu
Adapazarı HEM Müdür Vekili Eba Müslüm Çat konuya ilişkin yaptığı açıklamada, engelli bireylerin de diğer vatandaşlar gibi sosyalleşmeye ve spor yapmaya hakkı olduğuna vurgu yaptı. Proje Koordinatörü Recep Şen, “AHEM’in ve Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleri tüm şehirlere örnek teşkil ediyor. Bu etkinliklerimizin tüm engelli bireylere ulaşması için çalışmalarımız sürüyor. AHEM’e destekleri için teşekkür ediyoruz” dedi. Sinan Kolcu
  Sakarya Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen yüzme eğitimlerine katılan engelli sporcular ise AHEM’e memnuniyetlerini ve teşekkürlerini ifade ediyorlar.

2 Mayıs 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 680 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU