Günün Tarihi:25 Şubat 2021

Vali Büyük’ün adı verildi


İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Sakarya Şubesi’nce; Gana’da yaptırılan su kuyusuna Vali Mustafa Büyük’ün adı verildi.

Adana Valiliği’nden önceki görev yeri olan Sakarya’da, 1999 yılında meydana gelen depremde ağır hasar gören ve yıkım kararı alınan Vali Konağı’nın bulunduğu alanı, eğitim ve öğretime tahsis eden Vali Mustafa Büyük’ün adı; Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nce yaptırılan “Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi”nin ardından, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sakarya Şubesi’nce Afrika Kıtası’nın Batı’sında bulunan Gana’da yaptırılan su kuyusuna verildi. Sakarya İHH Başkanı Ruhi Ademoğlu, Mavi Marmara Özgürlük ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Yılmaz, Mavi Marmara Adana Şehidi Çetin Topçuoğlu’nun eşi Çiğdem Topçuoğlu ve Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Aydın’dan oluşan heyet, vakıf tarafından Gana’da yaptırılan su kuyusunun bir fotoğrafını Vali Mustafa Büyük’e hediye etti. Vakıf Sakarya Şube Başkanı Ruhi Ademoğlu ve beraberindeki heyet, Vali Mustafa Büyük’ün Sakarya’daki görevi sırasında başlatılan ve tamamlanan su kuyusu hizmetinden dolayı müteşekkir olan Gana’lıların selamlarını ve teşekkür mesajlarını, Vali Büyük’e iletti.

 

2 Mayıs 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 903 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU