Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Onların en iyi arkadaşı kitap


Özel Sentez İlkokulu Öğretmeni Mine Ayhan’ın önderliğinde “Her kitap bir hediye”dir sloganı ile Çaybaşı Yeniköy İlköğretim Okulu’nda kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Hediye
Özel Sentez İlkokulu Öğretmeni Mine Ayhan ve 20 öğrencisi, Erenler İlçesi’ne bağlı Çaybaşı Yeniköy İlköğretim Okulu’nda Dünya Kitap Günü nedeni ile toplu şekilde okulda kitap okuma etkinliği yaptılar. Öğrenciler, karşılıklı birbirlerine kitap hediye ettiler. Çaybaşı Yeniköy İlköğretim Okulu’nun öğrenci velileri de, etkinlik nedeni ile çocukları evde hazırladıkları pasta, börek ve meyve suyu süt ikram edildi.


Okumalı
Çaybaşı Yeniköy İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Yetişen, “Kitap okumak için güzel bir etkinlik gerçekleştirildi. Bundan dolayı çok mutluyuz. Bizim okulda öğrenciler her gün mutlaka kitap okuyor. Yüz öğrenci her gün kitap değiştirip okuyor, herkesin mutlak kitap okumasını istiyoruz” dedi.


Arkadaş
Özel Sentez İlkokulu Öğretmeni Mine Ayhan, “23 Nisan Dünya Kitap Günü kapsamında olan etkinliğimizi Çaybaşı İlköğretim Okulu öğretmeni Mesut Bey’le bir proje gerçekleştirmek istedik. Her kitap bir hediye etkinliği altında yaptık. Herkese en iyi arkadaş kitaptır diyorum. Çocuk kitapları kitaplarımız, kendi seviyelerinde olan kitaplar. Her bir kitabı kendileri gidip seçtiler. Bu çok önemli. Dayatmakla olmamalı. Kitabı çocuklar gidip kendileri seçmeli. Biz de bunun üzerinde ısrarla duruyoruz” dedi.


Etkinlik
Çaybaşı Yeniköy İlköğretim Okulu Öğretmeni Mehmet Yusuf Postacıoğlu, “Ne kadar çok kitap okursak, kendimize ve toplumumuza bir katkıda bulunuruz. Bu tip aktiviteler çocuklarımızın motive olma açısından son derece önemlidir. Bizler bu tip etkinlikleri olabildiğince yapmaya, devam ettirmeye çalışıyoruz” dedi. Bir ayda 600 sayfa en çok kitap okuyan Çaybaşı Yeniköy İlköğretim Okulu öğrencisi Buse Öz, “Kitap okuyunca çok yararlı oluyor. Derslere çalışırken konuyu daha iyi anlıyorum. Dersteki önerileri daha iyi anlamış oluyorum. Sürekli kitap okuyorum” dedi.

2 Mayıs 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1311 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU