Günün Tarihi:24 Kasım 2020

Hendek OSB’ye cami ve kreş


Hendek 2. OSB’de idare binası, kreş ve cami projelerinin temel atma töreni yapıldı.

Katılım
Hendek 2. OSB’de düzenlenen temel atma törenine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü,  Hendek OSB Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Bilgin ve yönetim kurulu üyeleri, Sakarya ve Hendek protokolü, AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İnci, daire amirleri ve işadamları katıldı.


Kreş proje
Temel atma töreni öncesi Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan kafeteryanın açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve protokol mensupları hayırlı olsun dilekleri ile birlikte kesti. Açılış sonrası OSB’de yapılacak olan idare binası, cami ve kreş projelerinin temel atma törenine geçildi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.


Örnek olsun
Programın açılış konuşmasını Hendek Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Bilgin yaparak, “Biz yönetim olarak 2014 Mayıs ayında seçildik ve öncelikle OSB’nin ne ihtiyaçları var, onlarla ilgili çalışmalara başladık. İlk olarak web sitemizi faaliyete geçirip, daha sonra bugün açılışını yaptığımız kafeteryanın hizmete girmesini sağladık. Sağlık kompleksimiz var bu OSB için çok önemli bir bölümdü. İdari bina ihalesini yaparak inşaatına başladık. Cami ve geleceğimiz olan çocuklarımız için kreş inşaatımızın da bugün temelini atıyoruz. Amacımız Sakarya’ya önemli bir Organize Sanayi kazandırmak, bizler geçiciyiz. Fakat bu tür yerler kalıcıdır. Organize Sanayi Bölgemiz sadece Sakarya değil, Türkiye’ye örnek olsun” dedi.


Çalışan anne
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam da konuşmasında, “Güzel bir etkinlik için biraraya toplandık. OSB’lerde kreş yapma düşüncesi bakanlığımız tarafından uzun süreden beri düşünülen bir projeydi. Türkiye, son yıllarda çok kazanç elde bir ülke oldu. Kadın istihdam oranlarına baktığımızda da büyük gelişme görüyoruz. Bütün geçmiş ülkelere baktığımızda, sanayinin gelişmesi, işgücü piyasasının gelişmesi konusunu kadın istihdamı ile doğru orantılı olduğunu görüyoruz. Biz de kadın istihdamını arttıran politikalar izliyoruz. Çalışan annelerin doğum sonrası çocukları ile daha yakından ilgilenmeleri ve aynı zamanda da işlerini kaybetmemeleri konusunda önümüzdeki dönemlerde bir çalışmamız vardır” dedi. 

OSB’lerde
Bakan İslam, “Aile yapısı açısından da iş hayatı ve ev hayatını uyumlandırma açısından da işe yarayacağını düşünüyoruz. Aynı kanunun içerisinde annelerin hayatını kolaylaştırmak için kreşlerin artırılması ve özel kreşlere kolaylık sağlamak adına çalışmalar yapılıyor. Aynı kanunda belediyelere kreş açma zorunluluğu getiriyoruz. Burada işadamlarımıza, iş dünyasına ve işverenlere ciddi bir rol üstlenmek düşüyor. OSB’lerde kreş açma fikri de istifade edebileceğimiz bir fikirdir.


Teşekkür
Bakan İslam, “Sakarya ikinci OSB bu manada çok güzel bir atılım içerisindedir. 2. OSB de kadın istihdam oranı da çok güzel. İnşallah bu projeler tamamlandığı zaman açılışını yapacağız. Sakarya’mızın yıldızlarına teşekkür ediyoruz. Sakarya’nın yıldızları çok önde koşuyor. Sakarya’mızın gelişmesi ve büyümesinde katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, temel atma törenimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Butona basıldı
Konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Hendek Belediyesi eski Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İnci’ye, hediye takdim edildi. 2. OSB İdare binası, cami ve kreş projelerinin temel atma töreninde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve protokol mensupları hep birlikte hayırlı olsun dilekleri ile butona bastılar.

2 Mayıs 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1740 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU