Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Yenikent’te hutbe yarışması


Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri arası “Hutbe Okuma Yarışması” Sakarya İl Finali Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde Karaman 17 Ağustos Camii´nde gerçekleştirildi.

Yarışmaya Sakarya il ve ilçelerinden 13 okul katıldı. Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Milli Eğitimin genel amaçlarına uygun olarak mihrapta, minberde, mesleki faaliyet ve uygulamalarında başarı göstermeleri, mesleki, sosyal ve kültürel yönden kendilerini geliştirerek, özgüven duygusu kazanmalarının hedeflendiği Hutbe Okuma Yarışmasında öğrenciler hutbe dualarını doğru ve güzel okuma, Türkçeyi doğru, düzgün ve etkili kullanabilme, içeriğe göre ses tonu ve vurgusunu ayarlama, konuşmada akıcılık, konuya ve dinleyicilere hâkimiyet, beden dilini etkili ve doğru kullanabilme, zamanı doğru kullanabilme, hutbe adabına uygun giyim ve kuşam içerisinde olma kriterleriyle değerlendirildi. Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Fevzi Mahmutoğlu ve Adapazarı İlçe Müftüsü Sait Emin Arvas’ın katıldığı törenlerde genç İmam Hatip adaylarının başarılı sunumları izleyicilerden tam not aldı. Yarışmaya katılan ve dereceye giren bütün öğrencilere hediyeler takdim edildi. Yarışma bittikten sonra bütün misafirlere Yenikent Park´ta, Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünce öğle yemeği ikram edildi.

6 Mayıs 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 2141 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU