Günün Tarihi:12 Nisan 2021

Koruyucu ailelerle buluşma


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Geleneksel Koruyucu Aile Şenliği kutlamaları nedeniyle farklı şehirlerden ilimize gelen koruyucu ailelerle yemekte buluştu.

Geleneksel

Geleneksel Koruyucu Aile Şenliği’nin beşincisi Sakarya’da başladı. Çeşitli illerden gelen 59 koruyucu ailenin katıldığı şenlik kapsamında buluşma yemeği düzenlendi. Şaheser Düğün Salonu’nda düzenlenen yemeğe; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Toyota Türkiye CEO’su Orhan Özer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, koruyucu aileler ve çocukları katıldı.

Güçlü aile

Türkiye’de 4 binin üzerinde koruyucu aile olduğunu belirten Bakan İslam, “Çocuklar bizim istikbalimiz, yarınımız, geleceğimiz. Çocuksuz bir toplumu da asla düşünmüyoruz. Bakanlık olarak ailelerimizin değerini biliyoruz. Bütün büyük devletler son on yıllardaki sosyal politikalarını aile ve aile değeri üzerine kuruyorlar. Ailenin güçlü olması devletin de güçlü olması demektir. Çünkü güçlü aile toplumun bütün sorunlarını çözmeye muktedirdir. Toplumun en küçük üyesidir, fakat tüm sorunları çözebilmeye kadirdir” dedi.

Seferberlik

Çocukların kendileri açısından çok önemli olduğunu dile getiren İslam, "Çocuklar, çünkü bizim istikbalimiz, yarınımız, geleceğimiz. Çocuksuz bir toplumu da asla düşünmüyoruz. Bir toplumun gençleri olmadığı zaman, nüfusu yenilenmediği zaman o toplumun gelecekten beklentileri azalıyor. O açıdan ilelebet yaşayabilmek için çocuklarımızı çok iyi korumalı, eğitmeli ve onlarla ilgili hayallerimizi, planlarımızı birer birer hayata geçirmeliyiz diye düşünüyoruz” dedi.

500 aile

Bakan İslam, “Şu anda ailesinin yanında ekonomik destek vererek bakılan 80 bin çocuk var. Koruyucu aile seferberliği 2012 yılında başladı. Daha önce de vardı koruyucu ailelerimiz, ama çok az sayıdaydı, 500 kadar koruyucu ailemiz vardı. 2012 yılından itibaren Türkiye'de bir seferberlik başlattık. Şu anda 4 binin üzerinde koruyucu ailemiz var ve bu sayıdan çok daha fazla çocuğumuz var” şeklinde konuştu. Konuşmalardan sonra destekçilere teşekkür plaketi verildi. 

8 Mayıs 2015 , Cuma Bu haber toplam 1177 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU