Günün Tarihi:28 Kasım 2020

‘Yerli otomobile talibiz’


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Sakarya olarak gelecek süreçte ilk yerli otomobili üretmeye talip olduklarını bildirdi.

Yıldız
İslam yaptığı açıklamada, Sakarya'nın doğa ve turistik açıdan çok güzel şehir olduğunu söyledi. Kentin, sanayinin gelişmesi açısından ciddi ivme kazandığını vurgulayan İslam, önümüzdeki dönemin yıldızı olmaya aday olduğunu vurguladı.

10 yıl önce
Her kentin olduğu gibi Sakarya'nın birtakım sorunları olduğuna işaret eden İslam, şunları dile getirdi: "Ama Allah'a hamdolsun, bu sorunların hiçbiri çözülemeyecek sorunlar değil. Uzun süredir bunları çözmeye başladık. Sakarya'nın 10 yıl öncesiyle bugünü arasında tanınmayacak kadar büyük fark var ama 'her şeyi bitirebildik' demek mümkün değil. İnsanın yaşadığı bir toplumda hiçbir zaman 'mükemmel elde edilmiştir' denemez, daima daha büyük gayret göstermek gerekir, iyinin de iyisi vardır, daima daha iyiyi hedeflemek gerekir. Onun için biz Sakarya'mızda bu şekilde çalışıyoruz."

Altyapı
Geldikleri noktayı küçümsemediklerini, çok güzel noktada olduklarını ifade eden İslam, sanayinin gelişmesini, iş imkanlarının artırılmasını, şehrin kirletilmeden büyütülmesini, turizm merkezi yapılmasını, tarımla ilgili sorunların çözülmesini ve alt yapıyla ilgili ufak sorunların üstesinden gelmeyi arzuladıklarını söyledi.

Hedeflerimiz
İslam, Sakarya'nın otomotiv kenti olması için emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, "Bu, Sakarya'nın gelişimi açısından hedeflerimiz arasında. Otomotiv bölgesi ilan edildik, bu konuda çok ciddi çalışmalar yaptık. Önümüzdeki süreçte Sakarya olarak ilk yerli otomobili imal etmeye talibiz. İnşallah bizim şehrimizde bu sanayi kurulacaktır diye düşünüyoruz" dedi.
 

11 Mayıs 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 2267 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 12 Mayıs 2015 , Salı

beşer-şaşar

SAYIN BAKANIM SAKARYAMIZA GÜZEL BİR ESER BIRAKMAK İSTİYORSANIZ ŞU TEKNOLOJİ ÜNÜVERSİTESİNİN KURULMASINA ÖNCÜLÜK EDİNİZ.EĞER TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTEMİZİ KURARSAK YERLİ OTOMOBİLDE YENİ TEKNOLOJİLERDE SAKARYAMIZDA HAYAT BULACAKTIR. BİRAZ ÖZ GÜVENİMİZİ KAMÇILAYALIM.ÜLKEMİZİ YILLARDIR İÇİ BOŞ ADINDA TEKNİK YAZAN VE SADECE DEVLET BÜYÜKLERİNE TAŞLA SOPAYLA MOLOTOFLA SALDIRAN MİLİTAN YETİŞTİREN, SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN İFADELERİYLE İÇİ KOF BİR ÜNİVERSİTEYE NEDEN MAHKÜM EDİYORUZ. GELİN KİBİRİ VE İHTİRASI BIRAKALIM HEM ALLAHIN SEVGİLİ KULU HEMDE MİLLETİMİZİN KALBİNDE ÖZELLİKLEDE SAKARYALIMIZIN KALBİNDE HOŞ SADANIZ OLSUN GENÇ BİLİM İNSANLARI YETİŞTİRELİM VE GELECEĞE 2023-2053-2071 LERE GİDEN KUTLU YOLDA TORUNLARIMIZA GÜZEL GELİŞMİŞ TEKNOLOJİ ÜRETEN YENİ BULUŞLARA İMZA ATABİLEN MÜREFFEH BİR ÜLKE BIRAKALIM.BU KUTLU YOLDA SİZLERE VEDAHİ DAVA ARKADAŞLARIMA BAŞARILAR DİLERİM.SEÇİM PAZARINA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR DAVAMIZIN ARKASINDA OLALIM.MİLLETİMİZE GÜZEL BİR GELECEK İNŞA EDELİM.HEDEF YENİ TÜRKİYE HEDEF YENİ ANAYASA HEDEF BAŞKANLIK SİSTEMİ HEDEF İSTİKRARLI BARIŞ İÇİNDE YAŞAYAN GÜÇLÜ TÜRKİYE .ALLAHA EMANET OLUNUZ.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU