Günün Tarihi:25 Haziran 2022

‘Ev kadınlarına sigorta yapacağız’


CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent ve yönetim kurulu üyeleri seçim çalışmaları kapsamında önceki gün Karasu'da Yuvalıdere Mahallesi'ndeki kadınlarla bir araya geldi.

Taşkent kadınlara yönelik, "Kadınlara yüklenen çocuk, hasta, yaslı ve engelli bakım sorumluluklarını azaltacağız. Gündüz bakım hizmetlerini ve evde bakım hizmetlerini kurumsal ve ücretsiz sunacağız. Bakım hizmeti veren kadınları sosyal güvenlik kapsamına alacağız. Tarım sektörü̈, ev hizmetleri, evden çalışma gibi ağırlıklı olarak kadınların çalıştığı alanları kayıtlı hale getireceğiz. Bu durumdaki kadınlarımız, sigortalı olacak.  Aile sigortası kapsamındaki tüm ödemeler de yine kadınların hesabına yatırılacak. Ayrıca iş hayatı içindeki kadınlarımıza destek sağlayacağız. Annelik iznini artıracağız, kreşleri yaygınlaştıracağız. Kendi işini kurmak isteyen kadınlara, 33 bin lirası avans toplam 88 bin lira hibe imkanı sağlayacağız. Son 7 yılda kadına şiddet yüzde bin 400 arttı. Kadınlarımız erkek egemen anlayışının sonucu olarak katlediliyorlar.  Kadınların maruz kaldıkları şiddetin, hayatlarına mal olan şiddetin kökünü biz kazıyacağız.  İlk adımda sıkı yasal düzenlemeler yapılacak, kadına şiddet  'Ağır suçlar' kapsamına alınacak. Şiddete maruz kalan kadınlara, başta hukuki destek olmak üzere her türlü yardımı yapıyoruz, yapacağız. Kimse kendini güçsüz, yalnız hissetmesin” açıklamasında bulundu.

11 Mayıs 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 875 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU