Günün Tarihi:2 Haziran 2020

Toplumsal Cinsiyet Çalıştayı yapıldı


Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı tarafından “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Üniversite” isimli bir çalıştay düzenlendi.

Katılım
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın katılımları ile düzenlenen “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Üniversite” isimli çalıştay, YÖK Başkanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çalışmalar
“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Dersinin Zorunlu Ders Olarak Müfredata Entegre Edilmesi Çalışma Grubu, Üniversitelerin Akademik ve İdari Personeline Toplumsal Cinsiyet Farkındalığının Kazandırılması Çalışma Grubu, Üniversitelerde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Genel Kabul Görürlüğünün Sağlanması Çalışma Grubu ve Üniversite Ortamında Şiddet, Cinsel Taciz, İstismar ve Mobbing Çalışma Grubu temaları ile düzenlenen çalıştay, üniversitelerin araştırma merkezleri, ilgili konuda çalışmalar yapan akademisyenler ve STK temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Verimli
‘Üniversitelerde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Genel Kabul Görürlüğünün Sağlanması’ temalı toplantıda Sakarya Üniversitesi Kadın, Aile, Sağlık ve Sosyal Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nurgül Keser de bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Keser konuşmasında “YÖK’te bir ilk gerçekleştirildi. Son derece önemli ve verimli bir çalıştaydı. Sonuç raporlarını hazırladık ve YÖK’e sunduk. En kısa zamanda değerlendirileceği sözünü aldık. Katkı veren herkese ve üniversitemize bir kadın akademisyen olarak şükranlarımı sunuyorum” dedi.

13 Mayıs 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 849 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU