Günün Tarihi:22 Ekim 2021

Erbakan için buluştular


Prof.Dr. Necmettin Erbakan Vakfı üyeleri ve yakın dostları için Elmas Otelde bir kahvaltı buluşma toplantısı düzenledi.

Katılım
Kahvaltıya Vakfın Genel Başkanı Fatih Erbakan, 15.ci dönemin Adelet Bakanı İsmail Müftoğlu, Anadolu Gençlik Derneği İl Başkanı Hasan Zengin, Milli Türk Talebe Birliği il Başkanları, Büyük Osmanlı Eğitim Ocakları  Türkiye Genel Başkanı Hasan Dişli ,Türkiye  Camii Kur'an Kursları Federasyonu Teşkilatlandırma Sekreteri Hüseyin Acar, İsmail Müftüoğlu ile bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile bu davaya  gönül verenler katıldı.

Milli görüş
Kahvaltı sonrası Program Nijeryalı Ebubekir Muhammet Muhtar'ın Kur'an okuması ve Erbakan Hocanın sinevizyon gösteriyle başladı. Daha sonra Vakıf İl Başkanı Hasan Çınar yaptığı konuşmasında, “Erbakan Hoca vefat etti ama arkasında bu mücadeleyi sürdürecek  yüzbinlerce genç bıraktı. Artık tabanımızın sesine kulak vererek, Milli Görüş akla ve ilme uygun siyaset yapacak ve Erbakan Hocamızın prensipleri doğrultusunda kim
hizmet ederse, kim bir tuğla koyarsa  ona destek vereceğiz. Değişmez, yıkılmaz ilahi mesajı tekrar söylüyoruz, üzülmeyiniz, sıkılmayınız, gevşeyiniz inanıyorsanız en üstün sizsiniz zafer inanlarındır ve yakındır” dedi.

Bu dava
Daha sonra söz alan 15.ci Dönem Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu, “Böyle güzel bir buluşma için teşekkür ediyorum, Artık çalışma zamanıdır. Bu davaya inanların çok çalışması gerekiyor. Erbakan  Hocamızın bize emanet ettiği bayrağı dalgalandırmak için mücadelemize  devam edeceğiz” dedi.

Temsilcilik
Kürsüye gelen Genel Başkan Fatih Erbakan, ''Bugün burada düzenlediğimiz toplantıya katılan herkese, özellikle hanım kardeşlerimize katılımlarından dolayı memnuniyetimi ifade ediyorum, Erbakan Vakfımız 2014 yılının Ekim ayında resmi olarak kurduk, Kasım ayında ise Genel Merkezin  açılışını gerçekleştirdik. Bu sebeple de 41 ilde ve 100'ün üzerinde  ilçede temsilciliklerimizi kurduk” dedi.

Adil dünya
Erbakan, “Kurulan Vakfımız ilmi, çalışma ve tebliğ vakfıdır. Amacımız Erbakan Hocamız gibi hayrı yaygınlaştırmak için, ıslah için ve hakkın üstün tutulduğunu adil bir dünyanın kurulması için çalışmaktır. Ayrıca Vakfımız cihat şuurunu siyonizmle  mücadele bilincini, islam birliği hizmetini canlı tutmaktır” dedi. Vakıf üyeleri ve dostları daha sonar gnü boyu birbiriyle kaynaşarak hasret giderdi.

19 Mayıs 2015 , Salı Bu haber toplam 1276 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU