Günün Tarihi:17 Nisan 2021

‘Yeni değerleri ortaya çıkaracağız’


Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Taraklı’da incelemelerde bulundu.

Yayla turizmi
Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ile makamında görüşen Dursun çalışmalar hakkında bilgi aldı. Özkaraman, İlçe Kaymakamı Ömer Yılmaz, İl Kültür Müdürü Hüseyin Yorulmaz ile birlikte, müsteşar ile faydalı bir görüşme yaptıklarını belirterek, "Restorasyon çalışması bitmek üzere olan fenerli ev ve proje çalışması hazırlığı yapılan tarihi evler, gibi kültürel değerleri müsteşarımızla birlikte masaya yatırıp gözden geçirdik. Amacımız, Taraklı’da mevcut turizme kazandırılmış kültürel varlıklara ilaveten yeni değerleri ortaya çıkarıp, restore ederek turizme kazandırmaktır. Yayla turizmine de önem veriyoruz" dedi.


Yerinde
Ziyarette Kemaller Mahallesi Muhtarı Fikret Yıldız, müsteşar Dursun’a ağaç el sanatları hediye etti. Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman da ziyaretin anısına Taraklı fotoğraflı tablo takdim etti. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun ise, turizm yatırımlarını ve hizmet sektöründeki çalışmaları yerinde görmek, bu konuyla ilgili olarak daha neler yapılabileceğini tespit etmek amacıyla Taraklı’ya geldiğini kaydetti.

21 Mayıs 2015 , Perşembe Bu haber toplam 932 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU