Günün Tarihi:18 Eylül 2021

‘Bizimle yürü Sakarya’


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince düzenlenen mitinge katılmak için dün geldiği Sakarya’da, iktidar yürüyüşü için Sakaryalılardan destek istedi. Bahçeli, “Birlikte atacağımız her adım daha mutlu bir Türkiye’ye yürüyüşüdür” dedi.

Mola verdi
Sakarya mitingi öncesinde Düzce’de mitinge katılan Genel Başkan Bahçeli, karayolu ile geldiği ilimizde ilk olarak Erenler’de bulunan Elmas Otel’de soluklandı. Beraberindeki Sakarya Milletvekili Münir Kutulata, diğer Sakarya Milletvekili Adayları, İl Başkanı Levent Bülbül ve ilçe başkanları ile otele giriş yapan Bahçeli, yarım saatlik dinlenme molası öncesinde çayını yudumlarken gazetemize açıklama yaptı.

İktidara
Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Ekrem Ürdüç’e konuşan MHP Lideri Bahçeli, Sakaryalılara miting öncesi şu mesajı verdi. “Buraya Sakarya ile kucaklaşmaya geldik. Bizimle yürü, Sakarya demeye geldik. Sakarya bizle yürüyecek bizde iktidara yürüyeceğiz. İktidar yolculuğumuzda bizim yanımızda olan Sakaryalılara çok teşekkür ediyoruz. Sakarya bizim çok önemsediğimiz milli, manevi değerlerine bağlı bir şehir” dedi.

Hor görüldün
Bahçeli, “Sakarya’nın umudu olacağız, sözcünüz olacağız, sözünüz olacağız, onurlu bir hayat için gelin bizimle yürüyün. Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya! Ama MHP var, sen korkma Sakarya. Bu nedenle bizimle yürü Sakarya. Yıllardan beri hep hor görüldün, artık öyle olmayacaksın Sakarya” dedi. Bahçeli buradan partilileri ile birlikte Kent Meydanı’ndaki mitinge geçti.

Gurur duyuyorum
Mitinge alanına gelen ve partililerin coşkuyla kürsüye çıkan Bahçeli “Sakarya’nın kalbi bugün kent Meydanında atmaktadır. Sakarya Tüm güzellik ve bereketini buraya getirmiştir. Sakarya bugün yeni bir zafer için sırtına Türk tarihini almıştır. Tüm ilçelere gönülden selamlarımı gönderiyorum. Sakarya’ya nereden gelirse gelsin burada yaşayan ve geleceğinin burada gören bütün kardeşlerimi bağrıma basıyorum. 19 gün sonra yapılacak olan genel seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Seçimlerin adil ve barışçıl bir ortamda geçmesini diliyorum” dedi.

Para nerede?
AKP iktidarının ömrünün 19 gün sonra sonlanacağını söyleyen Bahçeli, “ Türkiye büyük bir tahribat yaşadığı sürecin sonuna gelmiştir. AKP ile geçen yıllar milletimiz için fırsatların kaçtığı yıllar olmuştur. Kaynakların israf edildiği dönem olmuştur. Milli tarihimizin 2. Fetret dönemi olmuştur. Bugün AKP ihanet noktasındadır. Milli hiçbir vasıfları kalmamıştır. Siyasetini dış mihraplara bağlamıştır. Cumhuriyet tarihinin en ağır borç yükü karşımızdadır. Yok edilen bu servet Sakarya’da yoktur. Bu borcun karşılığı olan yatırım Sakarya’da görülmemektedir.   Bu para nerededir. Kimi zengin etmiştir. Bu bedel nasıl ödenecektir. Hiçbir ciddi yatırım yoktur. Çiftçimiz aç, esnaf yoksuldur. Hayvancılık yok oldu. Üretim azaldı, sanayi hasarlıdır. Bu halde bu borç nasıl ödenecektir. Bu borcu anca çözülerek ödeyecekler. Vesayet altındaki fotokopi Başbakan’da bunu yapmaya çalışmaktadır” dedi.

Yoksulluk
Ülkenin yabancı mallara açık bir pazar haline getirildiğini söyleyen Devlet Bahçeli, “ 100 liralık mal satmak için 70 liralık yabancı mal almanız gerekmekte. Bu oran düşmedikçe Türkiye ve Sakaryalılar kaybedecektir. Üretim olmayınca iş bulunamayacaktır. Milli varlıklarımız özelleşme adı altında yabancılaşmıştır. Buna karşılık başbakan ne yapmaktadır. Dönemlerinde hiçbir bankanın batmamasından övünmekteler ancak ülkemizde bir bankanın bu artlarında batması mümkün değildir. Sakaryalılar kredi katlarına borçlandıkça Türkiye bankalara borçlandıkça bankalar büyümektedir. Bu faizlerle batmaları mümkün değil zaten. Dükkân sahibi esnaflarımız batmaktadır.  Türk milleti bu yoksulluğa asla mecbur değildir. Dönemin başbakanı ve bakanlarını evlatları kısa zamanda malı götürdüler ancak Sakarya’nın evlatlarında durum çok farklı. Biriler zenginleşti doğrudur, bunlara itirazımız yok ancak zenginleşen Sakaryalılar değildir. Sizde yoksa bizde yoksa para kimin cebindedir? ” şeklinde konuştu.

Yürüyüş
Sakarya’nın nerede benim hakkım diyerek ayağa kalkması gerektiğini söyleyen Bahçeli, “Soyguna ve ahlaksızlığa dur demelisiniz. MHP ile birlikte yürüyerek aydınlık bir sayfa açmalısınız. Biz inançlı kadrolarımızla yürümeye başladık. Bunun için ‘Bizimle yürü Sakarya’ diyoruz.  Bu yürüyüş korkaklara karşı cesurların yürüyüşüdür. Gelin bu şerefe siz de dahil olun. Birlikte atacağımız her adım daha mutlu bir Türkiye’ye yürüyüştür. Bu kararlı ve onurlu bir yürüyüştür” dedi.

Çökerttiniz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da eleştiren Bahçeli, “Erdoğan yetkisini kat ve kat aşmıştır. Şeref ve namus üzerine ettiği yeminleri çiğnemiştir. İstikrarsızlığın, anlaşmazlığın kavga ve polemiklerin merkezinde Erdoğan vardır. Cumhurbaşkanı oylarken rejim değişsin dediniz mi, Cumhurbaşkanı seçerken Erdoğan başkan olması için kapı açtınız mı, Cumhurbaşkanı seçtiğinizi düşünürken aslında Cumhurbaşkanlığını çökerttiniz mi. O halde Erdoğan ne yapmakta ne söylemekte. Her gün meydan meydan nasıl dolaşabilmektedir. Erdoğan bir yanda dünya turu atarken, diğer yanda başkanlık sistemi için kulis ve siyasi çalışma yapmaktadır. Bir yanda demokrasiyi tırpanlarken, diğer yanda diktatörlük temeli kazmakta, hukuku da boğazlamaktadır. Bir yanda maneviyat istismarı yaparken, diğer yanda Cumhurbaşkanlığı makamına yakışmayacak her türlü basit davranışların tarafı olmaktadır” şeklinde konuştu.

MHP burada
Sakarya’nın AKP’ye daha fazla tahammül etmeyeceğini söyleyen Bahçeli, “AK Parti’ye oy veren kardeşim ülkemiz kötüye gidiyor. AK Parti’ye destek veren kardeşim ülken içini milletin için, vatanın için geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim. CHP’ye oy veren vatandaşlarım çağrım sizleredir. Bu defa da bizimle yürüyün. Kararsız olan kardeşim boşuna zaman kaybetme. MHP bil ki seninle, senin yanında” dedi. Bahçeli, miting konuşmasının devamında 3 Mayıs’ta açıkladıkları seçim beyannamesindeki vaatleri sıraladı. Miting sonunda, mitinge katılan vatandaşlara kürsüden karanfil dağıtan Bahçeli, Kocaeli ’deki mitinge katılmak üzere Sakarya’dan ayrıldı.

Miting için geldiği ilimizde mola veren Bahçeli’yi, Milletvekili Münir Kutluata, milletvekili adayları, İl Başkanı Levent Bülbül ve ilçe başkanları ağırladı. Bu mola esnasında Bahçeli Yazı İşleri Müdürümüz Ekrem Ürdüç ve Muhabirimi Akın Erden’e özel açıklama yaptı.

Bahçeli’ye fotoğraf çektiren Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, 1. Sıra Milletvekili Adayı Zihni Açba liderlerini bir an olsun yalnız bırakmazken, eski Sakarya Milletvekili Fevzi Zihnioğlu’da Bahçeli’yle el ele fotoğraflandı.
 

21 Mayıs 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1519 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU