Günün Tarihi:12 Temmuz 2020

SATSO’dan ‘Yarınlarını Unutma’ etkinliği


Sigortacılığın geliştirilmesi, bilincinin oluşturulması amacıyla belirlenen “Sigortacılık Haftası” kapsamında düzenlenecek etkinlikler, bu yıl Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde gerçekleştirilecek.

Stantlar
26-27 Mayıs tarihlerinde Kent Meydanında düzenlenecek “Sigortacılık Haftası” programında AFAD bilgilendirme standı, İl Emniyet Müdürlüğü Kazalı Araç Simülatörü ve bilgilendirme standı, İtfaiye Müdürlüğü bilgilendirme standı, 112 Hızır Acil Hizmetleri bilgilendirme standı, Kızılay Sakarya Şubesi Kan bağış etkinliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğrenci ziyaret programı, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesinin Deprem Tırı, SATSO standı etkinliklerde yer alacak.

Sigortacılık
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Sigortacılık Haftası’nın bireylerin sigortacılık konusunda bilinçlendirilmesi ve gerekliliği konusunda farkındalık oluşturma anlamında önemli olduğunu belirterek, “Sigortacılık Haftası, ülkemiz ve ilimizde sigorta bilincinin oluşturulmasının yanı sıra doğal afetlerin doğrudan ya da dolaylı olarak neden olduğu maddi ve manevi kayıplar da afet yönetiminin ve koordinasyonunun ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu da ortaya koymaktadır” dedi. 

16. Komite
Kösemusul, “Odamız 16. Meslek Komitesi çalışmaları neticesinde Yarınlarını Unutma sloganı ile gerçekleştirilecek etkinliklerde, Sakarya olarak gerek doğal afetlere karşı hazırlık gerekse sigortanın önemi konusunda paydaşlarımızla işbirliği çerçevesinde  programlar planladık. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sn. Doç. Dr. Ayşenur İslam’ın Odamızı ziyareti esnasında kendisine, sigortacılık haftası ile ilgili Odamız 16. Meslek Komitesinin çalışmalarıyla planlanan etkinlikleri anlattık. Sayın Bakanımız da memnuniyetle katkı sağlayacağını ve iştirak etmek istediğini ifade etmişlerdir” dedi.

Katkı
Kösemusul, “Bu doğrultuda Odamız önderliğinde 26 – 27 Mayıs 2015 tarihlerinde İlimiz Kent Meydanı’nda; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi,  ilgili kurum ve kuruluşların katkı ve destekleriyle düzenlenecek “Sigortacılık Haftası Etkinliği”ne tüm Sakaryalıları ve halkımızı davet etmekten memnuniyet duyarız” dedi.
 

22 Mayıs 2015 , Cuma Bu haber toplam 945 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU