Günün Tarihi:29 Kasım 2020

Camili 2’den belediye otobüs hattı kaldırıldı


Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Yenikent’te ulaşımda yaşanan sorunları çözme konusunda yaptığı çalışmalar kapsamında, Camili 2 Belediye Otobüs Hattı’nı kaldırdı. Bu hat Camili 1 ile birleştirilerek kampus hattı ile ring haline getirildi.

Hatlar birleştirildi
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Camili 2 Hattı’nda her 80 dakikada bir karşılıklı çalışan hat 23 olarak bilinen tek belediye otobüs seferini kaldırdı. Bu hattı Camili 1 olarak bilinen 22-A/22-B hatlarıyla birleştirdi. Her iki hatta ring seferi yapacak otobüslerin biri Camili 1’den, diğeri ise Camili 2’den girerek her iki bölgeye ulaşım sağlayacak.


Bugün başlıyor
Ulaşım Daire Başkanlığı, otobüslere astığı küçük ilanlar ile bunu vatandaşlara duyurmaya çalışırken, yeni hat ile birlikte Camili 1 ve Camili 2’te oturan vatandaşlar artık saate göre değil, ring seferinde kaçta geçeği belli olmayan belediye otobüslerini duraklarda beklemek zorunda kalacaklar. Karşılıklı olacak seferler ise Kampüs-Camili, Camili-Kampüs olarak ekspres şekilde bugün itibariyle yeni seferlerine başlıyor.


Deneme yanılma
Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığı’nın sadece Camili 1 ve Camili 2 içinde dolaşmaları dakikalar alan otobüslere tepki gösterilirken, bir de iki hattı birleştirerek daha da dolandıracak olmasına Camili 1 ve Camili 2’de oturan vatandaşlar uygulama başlamadan tepki koymaya başladılar. Ulaşım Dairesi yetkilileri ise hatta deneme-yanılma yöntemini uygulayacaklarını belirterek, “Baktı olmuyor, eski sisteme dönülebilir” dediler. Bu arada ulaşımın yeni halinden memnun olmayanlarında, belediyeye bu durumu dilekçe ile iletebilecekleri ifade edildi.

23 Mayıs 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 2881 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU