Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

Sakarya’ya bin yataklı hastane


Partisinin Sakarya’daki ilk mitingini gerçekleştiren Başbakan Ahmet Davutoğlu, bin yataklı hastane müjdesini vererek, “Sakarya’ya da bin yataklı bir hastane için çalışmaları yürütüyoruz. Şifa diyarı Sakarya eğitimde de, sağlıkta da en iyisini gerçekleştir

Karşılama

Başbakan Ahmet Davutoğlu, miting için helikopterle dün saat 15.50'de Sakarya'ya geldi. Davutoğlu'nu, Sakarya Atatürk Spor Salonu'nda Vali Hüseyin Avni Coş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile diğer ilgililer karşıladı. Daha sonra otobüsle miting alanına gelen Davutoğlu, güzergah boyunca beraberindeki milletvekili adayları ile birlikte vatandaşı selamladı.

Bakanlar 

Mitinge Davutoğlu’nun yanı sıra, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Şaban Dişli, Hasan Ali Çelik, Ali İhsan Yavuz ve Ayhan Sefer Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Başkanı Fevzi Kılıç ve milletvekili adayları katıldı.

Kadınlarımız

Başbakan gelmeden önce kürsüye çıkarak vatandaşları selamlayan İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Bizi bu güne kadar başarılı kılan unsur milletin hizmetkârı olmaktır. Bizim iktidarımızda kadınlar siyasetin nesnesi değil öznesi olmuşlardır. Bizim kadınlarımız beşikte sallar Dünya’yı da sallar. Sizlerden ricam çevrenizdeki herkese partimize destek olmalarını, bunun parti değil gelecek davası olduğunu anlatın. Sakarya partimize her zaman ses vermiştir. 7 Haziran’da daha gür bir ses vereceğiz. 7 Haziran’da 7 güzel insanı Ankara’ya göndereceğiz” dedi.

Demokratik

Kent Meydanını dolduran kalabalığın Türkiye’nin tarihi yürüyüşünü tamamlamak için toplandığını belirterek konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’da, “Bizler, kadim medeniyet projemizi tamamlamak için buradayız. Bizler, bütün ümitlerini Türkiye’ye bağlayan dünya mazlumlarına el uzatan tek İslam ülkesi olan devletimizin istikrarı için buradayız. 2023 hedeflerine yürüyen Türkiye’nin geleceği için; ne yaptığını ve ne yapacağını bilen bir hükümetin devamı için buradayız. AK Parti ile elde ettiğimiz demokratik kazanımlarımızı muhafaza etmek adına buradayız. Bizler, bu necip milletin yeniden tarih sahnesine çıkışını engellemeye çalışanlara meydan okumak için buradayız” dedi.

Tarih yazacağız

Toçoğlu, “Bu halk dün Türkiye’yi kurmak için Sakarya Meydan Muharebesinde vardı, bugün de Yeni Türkiye’yi inşa etmek için Sakarya Kent Meydanında var. Sakarya yeni bir zafere hazır, bekliyor. Şehir şehir tüm ülke büyük bir idealin etrafında kenetlendik. Birliğimizi ve beraberliğimizi kimsenin bozmasına izin vermedik, vermeyeceğiz. Kardeşlik coğrafyası Sakarya her zaman olduğu gibi bugün de tek yürek. Geçmişte olduğu gibi bu seçimde de en güçlü desteği verecektir. Hak için, adalet için, hukuk için,  kalkınma adına,  refah adına, bütün ümidini Türkiye’ye bağlamış yeryüzünün tüm mazlumları adına,  7 Haziran günü bir kez daha tarih yazacağız. Yeni Türkiye için Sakarya hazır, durmak yok yola devam” diye konuştu.

Çağ atladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’da, “Sakarya bizi hiçbir zaman mahcup etmedi. AK Parti’ye karşı tüm partiler bir cephede toplandı. Sakarya bu kirli ittifaka hayır diyecek. Tüm Türkiye inşallah kirli ittifaka hayır diyecek. Son 13 yılda Türkiye çağ atladı. Sevgili Sakaryalılar son 13 yılda Türkiye’de 79 yılda yapılandan çok daha fazla yol, havaalanı, hastane, okul, üniversite yapıldı. Son 13 yılda Türkiye başını yerden kaldırdı, dış borçlarını ödedi. Sakarya her zaman bizimle yürüdü inşallah 7 Haziran’da da bu yürüyüş devam edecek” dedi.

Yeni keşfettiler

Geniş güvenlik önlemleri altında vatandaşları selamlayarak, Kent Meydanı'ndaki miting alanına gelen Başbakan Davutoğlu, “Birileri şimdi coğrafyayı yeni yeni keşfediyor. Millet dava ümmet bize emanet, sandık da size emanet. 7 Haziran’da emanete sahip çıkacağız. Sakarya Nehri’nin akması gibi Sakarya da sandıklara akıp 7’de 7 diyecek. 7 Haziran’da 7 güzel insan size emanet. Kılıçdaroğlu coğrafyayı yeni keşfediyor. Bizim yıllarca dava aşkıyla söylediğimiz merkez ülke Türkiye kavramını almış yeni bir çerçevede sunmaya çalışıyor. Hani ambalaj sektörünü getirecek ya yeni ambalajla sunmaya çalışıyor. Bizim Türkiye idealimiz ambalajlanmayacak kadar büyüktür” dedi.

 

Çivi çakmadılar

MHP’nin 1999’dan 2002’ye kadar koalisyon ortağı olarak iktidarda kaldığını ancak tek bir çivi çakmadığını söyleyen Davutoğlu, “ Tuna’nın kardeşlerine, Sakarya’nın kardeşlerine tek bir çivi çakmadılar. Bütün o bölgeleri biz ihya ettik. Macaristan’a son ziyaretimde Sakarya’nın kardeş Tuna’nın kenarında Gülbaba var. Gülbaba’yı tamir ettiriyoruz. Ta ki Sakarya’dan Tuna’ya bir selam olsun diye. Bakın onlarla aramızdaki fark bu. Sakarya’nın kardeşi, cömert ilin kenarında oradaki kardeşlerimize karşı darbe yapıldı, seçilmiş cumhurbaşkanı idama mahkum oldu. Türkiye’deki darbeciler onlara elçi gönderdiler. Kılıçdaroğlu bize Mısır’da niye büyükelçimiz yok diye soruyor. Niye biliyor musun, Sakarya’nın kardeşi Nil Nehri’nin çocuklarına zulmeden bir iktidar var da ondan. Nerede yardıma muhtaç, nerede ellerini göğe açmış bir insan varsa orada Türkiye Cumhuriyeti olacak’’ dedi.

Tersten okur

Muhalefete yüklenen Başbakan Davutoğlu, “Siz iyi talebelersiniz, sizinle varız. Birde tembel talebeler var Kılıçdaroğlu gibi. Stratejik derinliği almış merkez ülke diye dolaşıyor. Ama onu da kitabın arka kapağından okumuş. Kitaba tersten başladığı için yavaş yavaş öğreniyor. Kitap okuduğundan bile şüpheliyim. Merdivene tersten binen adam kitabı da tersten okur. Bahçeli de aynı. Kitap okumayandan hiçbir şey olmaz. Bizim 13 yıllık iktidarımızla merkez yaptığımız Türkiye’nin coğrafyasını yeni keşfediyorlar’’şeklinde konuştu.Çerkes sürgünün yıl dönümünü anan Davutoğlu, “Bu hafta 21 Mayıs’ta Çerkes sürgününün yıl dönümüydü. Bir kez daha Kafkasya’ya selam ediyoruz. Şamil’in torunlarına selam ediyoruz’’ dedi.
Selam

Konuşması sırasında Mursi’ye selam gönderen Başbakan Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu Sisi’ye selam gönderir, İsrail’e, Esed’e selam gönderir. Oradaki zulümleri görmeden bize buralarda neden büyükelçimiz yok der. Mescidi Aksa ne demek bilmediği için İsrail ile neden dost değiliz der. Mescidi Aksa’ya postallarıyla girenlerle biz dost olmayız. Birisi de çıkmış ‘Kudüs Yahudilerin kutsal mekanıdır’ dedi. Siz bunlara bir ders vereceksiniz. Sizler dava emanetini üstlenerek Sakarya destanını öğreteceksiniz. İnşallah hepsi buraya geldiklerinde onlara Sakarya destanı ne demektir öğretin’’ ifadelerini kullandı.
Meydan

Yapılan hizmetlerin en anlaşılabileceği ilin Sakarya olduğunu söyleyen Davutoğlu, “
1999 yılında yüreğimizi yakan Sakarya depremi olduğunda öyle bir ülke vardı ki, Ankara’daki Başbakan o gün Sakarya’ya gelememişti. O günleri hatırlarım hala. 28 Şubat bir yanda, depremin acısı bir yanda, IMF kapısındaki Türkiye bir yanda, kendi silahını yapamayan Türkiye bir yanda. Tam anlamıyla hasta adam olarak anılan bir Türkiye ile karşı karşıyaydık. Dün Sayın Cumhurbaşkanımızla Ordu-Giresun Havaalanı’nı açtık” dedi.

 

Fatih’in

Davutoğlu, “Ankara’dan Sakarya’ya başbakanlarının gelemediği Türkiye’den şimdi denizin ortasına havalimanı yapan Türkiye var. Eğer Ordu’da, Giresun’da havaalanı karada yoksa suyla barışır, suyun üzerinde havalimanı yaparız. Biz Fatih’in torunlarıyız Kılıçdaroğlu mahalli seçimlerde geldiğinde adayını tanıtırken bu meydanın altına otopark yapacağım demiş. Halbuki 2007’de Sayın Başbakanımız zaten orada otoparkı açmış. Üzerinde konuştuğu meydanı bilmeyen adamdan başbakan çıkar mı?’’ dedi. 

Tren üssü

Gençlere müjde veren Başbakan Davutoğlu, “Gençlerin dünyayı gezip görmeleri için 12 ile 25 yaş arası gençlere Türk Hava Yolları biletleri yüzde 30 indirimli olacak.Ankara-İstanbul arasını hızlı trenle 1,5 saate düşüreceğiz. Yeni bir proje geliştiriyoruz. Ankara-İstanbul arası 3.5 saate düşmüştü. Şimdi geliştirdiğimiz yeni proje ile 1.5 saate düşecek. Sakarya’dan İstanbul’a, Ankara’ya, Eskişehir’e saatlik ziyaretler yapılabilecek. Sakarya bu bölgenin tren üssü olacak” dedi.

 

Müjdeler

Sakarya’ya müjdelerini sıralayan Başbakan Davutoğlu, “  Şimdi bir müjde daha iletmek istiyorum, Karasu limanını yapıyoruz. Karasu ile Sakarya arasındaki hatta da tren bağlantısını kuracağız. Ayrıca Adapazarı ile Arifiye arasındaki tren hattını yerin altına çekip şehir trafiğini de rahatlatacağız. Sakarya’da 2002’de sadece 9 ambulans varmış, şimdi 48 ambulans var. Son 12 yılda 737 hastane yaptık. Bin 737 birinci derece sağlık tesisi kurduk. Şimdi şehir hastaneleri kuruyoruz. Sakarya Üniversitesine iki yeni fakülte açacağız. Turizm ve spor bilimleri fakülteleri üniversitemize hayırlı olsun” dedi.

Öğrenci yurdu

Davutoğlu, “Ayrıca bin kişilik bir öğrenci yurdunu da inşallah Sakarya’da hizmete açacağız. Bu şaşkınlara 7 Haziran’da bir ders verelim. Bunlara şimdi bir de paralel çetesi eklendi. DHKP-C’si, Kandil’i eklendi. Bunlar 4 yanlıştı, şimdi daha da artıyor. 4 yanlış bir araya gelip AK Parti’yi götürmek istiyor. Elif gibi doğru AK Parti ile CHP’yi, MHP’yi, HDP’yi, paralel çeteyi 7 Haziran’da tarihe gömelim. 7 Haziran’da 7 Güzel insanı Ankara’ya göndermeye söz veriyor musunuz? Diye sordu. Miting sonunda kürsüye gelen milletvekilleri, adaylar ve Başbakan Zeki Toçoğlu, vatandaşı selamlayarak karanfil attılar.

24 Mayıs 2015 , Pazar Bu haber toplam 1365 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU