Günün Tarihi:16 Temmuz 2020

‘Bizim için nitelikli eleman önemli’


Sakarya Makine İmalatçıları Birliği’nin (SAMİB) aylık istişare toplantısı Palmiye Cafe’de yapıldı.

SAMİB Akademi

Toplantının açılış konuşmasını yapan SAMİB Başkanı Metin Kar, Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB’nin kuruluş çalışmaları kapsamında önümüzdeki günlerde kamulaştırma çalışmalarının başlatılacağını ifade etti. Kar, “Ancak OSB’nin kuruluş çalışmaları devam ederken, bir taraftan da nitelikli eleman açığının kapatılması gerekiyor. Bu konuda gerek Sakarya Üniversitesi ile gerek SATSO ve İŞKUR ile ortak çalışmalarımız ve işbirliğimiz devam ediyor. Makine üreticileri olarak bizim için nitelikli eleman önemli. Bu kapsamda SAMİB Akademi çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Staj için

SAMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş ise kalifiye eleman sorununun işletmeler için önemli bir sorun olduğunu ancak, işletmelerde verimliliği artırmanın da nitelikli eleman sorununun çözümü için önemli bir adım olacağını ifade etti. Tansel Cavit Kulak ise, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında uygulanan 3+1 ve 7+1 projesi kapsamında şu ana kadar 11 bin öğrencinin staj için firmalara gönderildiğini ve çok olumlu sonuçların alındığını belirterek, SAMİB üyelerinin bu projeyi çok iyi değerlendirmelerini istedi. 

26 Mayıs 2015 , Salı Bu haber toplam 945 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU