Günün Tarihi:9 Mart 2021

‘Sakarya şaha kalkmış’


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimleri öncesinde Kent Meydanında Sakaryalılara seslendi.

Emekliler
17.30’da başlaması gereken miting yaklaşık bir buçuk saatlik gecikmeyle başladı. Geniş güvenlik önlemleriyle vatandaşlar sırayla aranarak miting alanına alındılar. Çoğunlukta emekli ve gençlerin yer aldığı miting alanında coşku vardı. Partinin seçim müzikleriyle coşan kalabalık Kılıçdaoğlu’nun otobüsünün meydana girmesiyle daha da coştu.

Şaha kalkmış
MYK Üyesi Esen Kutluata, Sakarya Milletvekili Adayları, İl Başkanı Ayça Taşkent, bazı illerin milletvekili adayları, kürsüye çıkarak kalabalığı selamladılar. Daha sonra kürsüye gelen Kılıçdaroğlu konuşmasına başlamadan önce vatandaşı selamladı. Birkaç kez Sakarya’ya geldiğini ancak hiç bu kadar coşkulu görmediğini belirten Kılıçdaroğlu, “Sakarya şaha kalmış” diye haykırması meydanı iyice coşturdu.

Tarih yazacağız
Sakarya’da destan yazacaklarını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu destanın sesi Türkiye ve Avrupa’da yankılanacak. Sakarya’da olmaktan, sizlerle olmaktan onur duyuyorum.  8 Haziran’da inşallah yeniden tarih yazacağız. Bu ülkenin sahipsiz olmadığını haykıracağız. Sizlere sahip çıkacağım. 13 yıldır iktidardalar ne yaptılar bu ülkeye. Her hükümet yol yapar. Neymiş köprü yapmışlar, her hükümet köprü yapar. 13 yıldır koltuklarınızda oturuyorsunuz, eğer halkı düşünüyorsanız 17 milyon yoksul bu ülkede niye var, aylığı bin liranın altında 8 milyon emekli niçin var, demek ki siz halktan korktunuz, demek ki siz halkı unuttunuz. Bu meydandan sadece Sakarya’ya değil tüm Türkiye’ye sesleniyorum, Davutoğlu Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır” dedi.

Kavgadan bıktık
Ülkede fakir fukaranın sahipsiz olmadığını tüm Türkiye’ye anlatacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “8 Haziran’da inşallah yeniden bir tarih yazacağız. Emeklinin, çiftçinin sahipsiz olmadığını tüm Türkiye’ye anlatacağız. Bu ülkeye refahı, huzuru getireceğim. Benimle kavga etmek istiyorlar, size sözüm söz kavga etmeyeceğim. Bu millet kavgadan bıktı. Ben ne yapacağımı anlatacağım size. Şunu açık ve net söylüyorum tüm Sakaryalı kardeşlerimin de bilmesini isterim. Refahı tabana yayacağım. Eğer bir çocuğumuz açsa ben tok uyumayacağım. Eğer bir komşumuz yoksul ise onun yoksulluğunu gidermek benim şerefimdir. Hiç kimsenin inancını siyasete malzeme yaptırmadım, yaptırmayacağım. Hiç kimsenin yaşam tarzını siyasete malzeme yapmadım, yaptırmayacağım. Her vatandaşıma saygı duyuyorum, duymaya devam edeceğim. Onlar iktidara geldikten sonra Türkiye’yi unuttular” dedi.

Emekliler
Emekliye karşı vefa borcu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Benim emekliye karşı vefa borcum var. Bu ülkenin büyümesinde kalkınmasında payları var. Sen onu ikinci sınıf yurttaş yaptın, ben onu onurlandıracağım birinci sınıf yurttaş yapacağım.O kaçak saraya bağlanan tüm altınları keseceğim, emekliye vereceğim. Ben bu parayı bulacağım emekliye vereceğim, senin içinde kurs açacağım devlet nasıl yönetilir diye. Çıkaracağım ilk kanun emekliye Ramazan ve Kurban bayramında ikramiye verilmesi hakkında kanun olacak adı da. Herkese ramazan bayramında, kurban bayramında ikramiye vereceğim. Refahın tabana yayılmasın da ilk hedef emekli” şeklinde konuştu.


Ders verin
Ülkede 800 bin taşeron işçisi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Kim ne derse desin ben refahı tabana yayacağım. Siyasi ahlakımda da, inancımda da sağ elin verdiğini sol ele görmeyecek. Taşeron işçiliği bitireceğim. Herkese iş güvencesi vereceğiz. Çiftçi kardeşim hiç üzülme 7 Haziran’da sandığa git seni bu hale sokan iktidara ders ver” dedi.

Söz istedi
Miting alanını dolduran Sakaryalılardan iki söz isteyen Kılıçdaroğlu, “7 Haziran’da sandığa gidin artık yeter diyin. Sandığa giderken de seçimlerde CHP’ye oy vermemiş vatandaşımızı ikna edeceksiniz. Gel kardeşim gidip 4 yıl için oyumuzu verelim diyin. Bende size delikanlı sözü diyorum, sadece size değil tüm Türkiye’ye sesleniyorum, sizin için çalışacağım, çocuklarımız için, torunlarımız için, bayrağımız için, güzel ülkemiz için emek harcayacağım. Dökeceğim her alın teri size helal olsun diyeceğim. Size inanıyorum, size güveniyorum” dedi.

Referandum
Konuşmasının sonunda iktidara gelmeleri halinde beldeler ile ilgili referandum yapacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Referandum yapacağız, vatandaş istiyorsa beldesini açacağız. Muhtarları, hem mahallenin hem köyün etkin ismi haline getireceğiz. Çünkü ben söz verdim bu ülkeye birinci sınıf demokrasiyi getireceğim. Bir şeyi daha unutmayın, sakın unutmayın. Davutoğlu Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır” şeklinde konuştu. Kılıçdaroğlu, Düzce’deki mitinge katılmak üzere Sakarya’dan ayrıldı.
 

30 Mayıs 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1600 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU