Günün Tarihi:18 Eylül 2021

Çiftçiye zirai bilgilendirme


Geçtiğimiz günlerde Akyazı’nın Taşburun Mahallesinde Ergün Furuncu’nun zirai mücadele ilacı kullanırken zehirlenerek hayatını kaybetmesi nedeniyle Ziraat Odası ve İlçe Tarım Müdürlüğü Taşburun Mahallesinde köylülerle bir araya geldi ve zirai mücadele konu

Zararları
Düzenlenen toplantıda konuşan Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar ve İlçe Tarım Müdürü Murat Özer, zirai mücadele ilaçlarının kullanımı, ilaç kullanımı öncesi ve sonrası alınması gereken tedbirler, zirai ilaçların bilinçsizce kullanılması halinde kullanıcılara ve çevreye verdiği zararları mahalle halkına anlatıldı. Bayraktar ve Özer, ayrıca 2015 yılında verilecek olan desteklemeler konusu ile fındık hasadı ve pazarlanması ve oluşması beklenen fiyatlar hususlarında yine toplantıya katılan çiftçiler bilgilendirildi.

Üzüntü
Toplantının sonunda açıklama Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, Ergün Furuncu’nun zirai ilaç kullanımı sırasında zehirlenerek hayatını kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü duyduklarını, bir daha böylesine acı yaşanmaması için zirai ilaç kullanımı sırasında alınması gereken tedbirlerin çiftçilerin yararına olacağı konularını anlattıklarını söyledi.
 

4 Haziran 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1005 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU