Günün Tarihi:10 Ağustos 2020

Rektör Elmas kaliteyi anlattı


Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK), YÖK ve Islam Ülkeleri Kalite Ajansları (IQA) işbirliğinde KKTC’de düzenlenen “Yükseköğretim Çalıştayı”na ve İstanbul Üni

Model
KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da düzenlenen Yükseköğretim Çalıştayı, YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, IQA Başkanı Dr. Jawaher Shaheen Al-Mudhahki ve Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yılmaz Tuna’nın açılış konuşmalarıyla başladı. Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, açılış konuşmalarının ardından düzenlenen oturumda “Sakarya Üniversitesi’nde Kalite Odaklı Yönetim” başlıklı bir sunum yaptı. Sakarya Üniversitesi’nde Bologna süreci ve yükseköğretimde kalite çalışmaları kapsamında yapılan uygulamalar hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Elmas, ayrıca Sakarya Üniversitesi tarafından geliştirilen Kalite Odaklı Yönetim Modelinin İslam Ülkeleri üniversitelerince de kullanılabileceğini, böylece daha kolay işbirliği sağlanacağını söyledi. Rektör Elmas, konferans sonrasında KKTC Cumhurbaşkanı tarafından katılımcılara verilen resepsiyona katıldı.

Kalite
İstanbul Üniversitesi’nde akademisyenler, öğretmenler ve eğitmenlere yönelik uluslararası bir eğitim etkinlik olan “Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konferansı”na da katılan Rektör Elmas, burada “Yükseköğretimde Kalite ve Teknoloji Süreci: SABİS” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Elmas, burada yaptığı sunumda üniversitede bilişim alanında yapılan yenilikler ile Sakarya Üniversitesi Bilgi Sistemi (SABİS) konularında katılımcıları bilgilendirdi.
Konferansta ayrıca, ABD’den gelen uzmanlarla Sakarya Üniversitesi'nin sistemi hakkında değerlendirilmeler yapıldı.
 

4 Haziran 2015 , Perşembe Bu haber toplam 873 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU