Günün Tarihi:22 Ocak 2021

‘Biz istifa sözü veriyoruz ya onlar?’


CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, muhalefete seslenerek, yapacak sözü vermediklerini belirterek, istifa edip etmeyeceklerini sordu.

Samimiyetle
Öçkoz, "Onlar konuşur biz yaparız diyenler...şimdi biz konuşuyoruz ve iktidara geldiğimizde ne yapacağımızı tüm samimiyetimizle ortaya koyuyoruz. Sözümüzü zamanında yerine getiremezsek milletvekilliğinden istifa edeceğiz. Ya onlar? Onlar, halka bu sözü verebiliyorlar mı" dedi.

Hafife alıyorlar
Özkoç, seçim sürecine ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Sakarya'da 13 yılda değişen hiçbir şey yok; tarımda Türkiye'de geri kalmış illerden bir tanesi. Sanayide sözde yatırım yapılan bir kent. Turizmi yok olmuş bir kent. Bankalar, alacaklarını tahsil edebilmek için kuyrukta...'Sakarya'da herşey değişti' diyenler, 'Sakarya'ya hizmet geldi' diyenler, 'Sakarya tarım kenti, sanayi kenti oldu' diyenler, 'vatandaş zenginleşti' diyenler, ya Sakarya'da yaşamıyorlar ya da bizim aklımızı, hafızamızı fazlasıyla hafife alıyorlar” dedi.

Söz veriyoruz
Öçkoz, “'Onlar konuşur biz yaparız' diyenler, Sakarya'da 13 yılda 5 bin çocuğumuzu karakola düşürdüler. 226 bin insanımızı icraya, 46 bin insanımızı kredi kartı batağına sapladılar. İnsanlarımızın geleceği yok oldu. Şimdi biz konuşuyoruz ve iktidara geldiğimizde yapacaklarımızı tüm samimiyetimizde ortaya koyuyoruz. Ve sıkı sıkıya koltuklarımıza tutunmuyoruz. Halkımıza söz veriyoruz; Emekliye ilk bayramda ilk ikramiyeyi vermezsek, çiftçimize ve işçimize açıkladığımız tarihte sözümüzü yerine getirmezsek, milletvekilliğinden istifa edeceğiz. Aynı sözü, makamlarına tutunmadan, onlar da verebiliyor mu... Takdir milletimizindir" dedi.

4 Haziran 2015 , Perşembe Bu haber toplam 884 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU