Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

Melihat Gülses büyüledi


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren SATSO Türk Müziği Topluluğu, bu defa Melihat Gülses ile sanatseverlerin karşısına çıktı.

Ziyafet
Şef Öğretim Görevlisi Hamdi İtil yönetimindeki Türk Müziği Topluluğu yaz sezonu konseri, Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Salonu’nda saat gerçekleştirildi. Sakaryalıların yakından takip ettiği ve beğenerek dinlediği Türk Sanat Müziği Sanatçısı Melihat Gülses’in de konuk edildiği SATSO Türk Müziği Topluluğu Konseri ile sanatseverlere müzik ziyafeti verildi.

Katılanlar
Konsere Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başta olmak üzere Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Akyüz, SATSO Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis Üyeleri ve yüzlerce dinleyici iştirak etti.

14 eser
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, kültür-sanat etkinliklerin süreceğini söyledi. Konserin ilk bölümünde Şef Hamdi İtil Yönetimindeki Türk Müziği Topluluğu tarafından hazırlanan eserler solo ve koro olarak sunuldu.  Dinleyiciler oldukça keyifli anlar yaşadı. Hüzzam Faslı ile başlayan konserde ikisi solo olmak üzere 14 eser seslendirildi.
İkinci bölümde ise TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Sanatçısı Melihat Gülses Sakaryalılar için derlediği eserleri seslendirdi. SAÜ’de sahne alan Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesi Melihat Gülses, sevenlerine unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

Özel istekler
Konserin sonunda Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un özel isteği üzerine “Manolyam” adlı eseri de seslendirdi. Son olarak SATSO Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ’un isteği üzerine de SATSO Türk Müziği Topluluğu hazırladıkları “Leyla” isimli parçayı tekrar seslendirdiler.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ev sahipliğinde gerçekleştirilen konserin kapanışında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sanatçı Melihat Gülses’e çiçek takdim ederek güzel müzik şöleni için teşekkür etti.
 

4 Haziran 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1089 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU