Günün Tarihi:21 Nisan 2021

‘Ben kardeşime kefilim’


AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İnci, Hendek Gençlik Merkezi’nde de ilçe esnaflarıyla yaptığı toplantı da gündemde olan cinsel istismar iddiasıyla ilgili ilk kez konuştu.

Sahip çıkmadı
İlçede 16 yıl aralıksız belediye başkanlığı yaptığının altını çizen İnci, “Beni tüm Sakarya milletvekilleri olarak görüyorlar. Sakarya’nın tümü beni bağırlarına basarken, Hendek’in bana sahip çıkmaması kabul edilebilirlikten uzak. O nedenle Hendek bu seçimlerde üzerine düşeni yapmalı ve  diğer ilçelerden  daha fazla oyla  vekiline sahip çıkmalıdır” dedi.

Pamukova olayı
Konuşmasında “Pamukova’da cinsel istismar” konusunda değinen İnci, “İlçemizde yıllardır gazetecilik yapan Ahmet kardeşimizden sosyal medyada MHP il başkanı Levent Bülbül’ün benim hakkımda bulunduğu iddia ve ithamların yer aldığı metni aldım. Değerli Hendek halkı  konuya şuradan başlayayım. Daha önce  Hendek Belediye başkanlığı süreçlerinde nedense her seçimler öncesinde benimle ilgili mesnetsiz iddialar ortaya atanlar oldu. Beni bazen ikinci evlilik yapmakla, üçüncü evlilik yapmakla itham ettiler. Hepsi fos çıktı” dedi.

Ben kefilim
İnci, “Arkadaşlar ben bel altı siyaetini sevmiyorum.  Bunu ahlaksızlık olarak addediyorum.  Daha ifadesi dahi alınmamış bir kişi aleyhinde bu tür iddialar ve ithamlarda bulunmak ahlaksızlıktır. Ben kardeşim Yusuf’a kefilim, böyle bir olay zinhar olmamıştır.  Yok efendim tehdir ediyormuşuz, yok efendim baskı yapıyormuşuz.  Bir hukuk adamı daha okuduğunda  anlayacağı yalan yanlış şeyleri  gündem yapmamalıdır. Ayıp politikalar yapıyorlar.  Bir Hendek’li olarak bunu tasvip etmiyorum, yakıştıramıyorum” dedi.

Yapmış olsun
İnci, “Kişi suçu ispat olmadığı müddetçe suçlanamaz, suçlu ilan edilemez. Hukukta bunun adı  masumiyet karinesidir.  Velev ki böyle bir olay vuku bulmuş olsun. Reşit bir insanın işlediği suçla ailesi ve aile yakınları nasıl yargılanabilir?  Olayın sorumlusu olarak kişinin babası, kardeşi, aile yakını ile nasıl özdeşleştirebiliyorsunuz?   Gerçekte böyle bir olay yok.  Bu adamlar çakallık yapıyorlar.  Bizim baskı yaptığımız iddia ediliyor. Biz orada zaten yokuz ki ne baskısı, neyin baskısı. Bu yapılan doğru bir siyaset değil, bu ahlaksızlıktır. İnsanları kötüleyerek bir yere varamazsınız.  İnsanların ayaklarının altına karpuz kabuğu koymaya kalkmak  kimseye yarar getirmez” dedi.

Yurt dışında
İnci, “Kardeşinin yurt dışında olmasının gerekçesini ise şöyle açıkladı.  İnci gurup olarak yurt dışında büyük yatırım ortaklığımız var. Ortaklarımızla yapılan sözleşmemizde yurt dışındaki yatırımların başında mutlaka aileden birinin olması yazılı. Bundan dolayı kardeşim Yusuf şu anda yurt dışında bulunuyor” dedi.

Küçük esnaf
İnci, konuşmasında ilçede belediye başkanlığı yaptığı dönemlerde hep küçük esnafı koruduklarını belirterek; “Biz Hendek Belediyesi olarak küçük esnafımızı korumak kollamak adına büyük marketlerin ilçemizde ikiden fazla işyeri açmamaları yönünde. Belediye meclisimizde karar aldık ve bu kararı uyguladık.  Aslında bunu biz bir işyeri ile sınırlandıracaktık ancak Hendek'li bir hemşehrimizin ilçemizde ikinci marketini açması bize bu yönde karar almamıza vesile oldu” dedi.

Esnaftan
Esnaflardan gelen, Üniversite Caddesi esnafının öğrencilere ve ilçe halkına yönelik olarak  işyeri dışına masa, sandalyeler koymak istediklerini bu girişimlerinin belediye tarafından engellendiği şeklindeki soruyu cevaplandıran İnci, “Hendek belediyesi olarak  Üniversite caddemiz üzerinde farklı bir proje yaptık” diyerek  proje hakkındaki açıklamaların Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü tarafından açıklanmasını istedi.

Cadde
Toplantıda bulunan Başkan Püsküllü’de, “Biz Hendek belediyesi olarak bu cadde üzerinde  yeni bir uygulama  başlatıyoruz. Caddemizin rengarenk, ışıklandırılma çalışmaları başladı.  Trafiğe kapalı olan bu cadde üzerinde esnaflarımızın dışarıya masa ve sandalye koyabilecekleri bir projeyi hayata geçireceklerini ve bu çalışmalarında Eylül ayına kadar tamamlanacak” dedi.
 

6 Haziran 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1720 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU