Günün Tarihi:17 Ocak 2021

‘Aynı heyecanla yola devam’


AK Parti il binası önünde toplanan partililere seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sakarya’da 5 vekilimiz vardı ve yine 5 vekille milletimizin hizmetinde olacağız. Milletimizin kararı bizim başımızın üzerinedir” dedi.

Sonuçlar
Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, beraberinde İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Milletvekili Recep Uncuoğlu, eski Milletvekili Hasan Ali Çelik, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, Milletvekili Adayı Recep Hacıeyüpoğlu ile birlikte parti binası önünde kurulan platformda açıklama yaptı.


Milletimiz
Milletvekili sayılarının aynı kaldığını belirten Toçoğlu, “Tabii ülke genelinde beklediğimizin biraz altında bir oyla devam edeceğiz. Biz her zaman sandığa ve milletin tercihlerine saygı gösteren ve bunu her zaman dillendiren bir partiyiz. Milletimiz ne karar verdiyse o bizim başımızın üzerindedir. Milletimiz ne dediyse odur. Gelecek günler ne gösterecek göreceğiz. Biz Sakarya’da hamdolsun yolumuza devam ediyoruz. Milletvekili arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi. 


Mahcup etmedi
Toçoğlu, “Ama özellikle Recep Hacıeyüpoğlu ve Bilgehan Doğru’ya teşekkür ediyorum. AK Partili olmak böyle bir şey. Belki onlarda en başından beri sonucun böyle olacağını bilerek gece-gündüz çalıştılar. Yarından itibaren aynı şevkle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sakarya bizi mahcup etmedi. Ülke genelinde de yine yüzde 40’ın üzerinde oy aldık. Biz yarından itibaren sanki yeniden seçim olacakmış gibi çalışmalarımıza başlayacağız. Çünkü biz kısa mesafe koşucusu değiliz, maraton koşucusuyuz” dedi.


Mücadeleye devam
Yeni seçilen milletvekillerini tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Başkanı Kılıç, “Çok güzel bir mücadele oldu. 7 adayımız da çok çalıştılar. Hak böyle tecelli etti, hayırlı olsun. 5 milletvekilimizi korumuş olduk. Halkımızın iradesine ve sonuçlara razıyız. Türkiye’de HDP’nin barajı geçmesi adına bütün güçler aynı noktada hareket ettiler. İnşallah bu sonuç bizlerin noksanlarını ortaya koyar ve kapatmamıza vesile olur. Bize oy vermeyen insanların belki yarın pişman olacakları kanaatini de ben taşıyorum. Ama Allah her şeyin hayırlısını versin.Biz görevimize yarın sabah itibari ile devam edeceğiz. Sonuç itibari ile hala birinci partiyiz. Mücadeleye devam edeceğiz” dedi. Parti önünde kurulan ekrana bakan partiler tek başına iktidar olamama şokunu yaşadılar.

8 Haziran 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 896 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU