Günün Tarihi:23 Kasım 2020

‘Sandıktan parlamenter sisteme devam çıktı’


CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, seçim sonuçlarına ilişkin, "Ülkede ortaya çıkan tablodan umutluyuz. Demokrasi kazandı. Halkımız, parlamenter sisteme devam kararı verdi" dedi

İtici güç

Taşkent açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "CHP, ülkenin içinden geçmekte olduğu dar boğazda çok önemli bir yer üstlendi. Milletvekili adaylarının profili ve ortaya konulan güçlü seçim bildirgesi, tüm siyasi partilere yön verdi, itici güç oluşturdu. Biz de örgüt olarak tüm gücümüzle çalıştık, umudumuzu halkımıza taşıdık. İl ve ilçe örgütlerimiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, 7 milletvekili adayımızla sahadaydık. Adım basmadık yer bırakmadık” dedi.

Galip Türkiye

Taşkent, “Halkta yarattığımız umut, mitinge de yansıdı. Bu tabloda biz, daha fazla arkadaşımızı Meclis'e gönderebileceğimizi öngördük. Olmadı. Sakarya'nın yalnız bizim için değil, herkesce kabul edilen en çalışkan vekilini; Engin Özkoç'u, bir kez daha Meclis'e gönderiyoruz.  Hem bize göre daha heyecan verici, tüm ülkeyi, her kesimi, her rengi kucaklayan Meclis'te, hem de burada sahada, tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Seçimin bizim için galibi Türkiye'dir, parlamenter demokrasidir. Hepimize hayırlı olsun" dedi. 

9 Haziran 2015 , Salı Bu haber toplam 1048 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU