Günün Tarihi:16 Temmuz 2020

‘AK Parti seçimin muhasebesini yapacak’


AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, 7 Haziran seçimlerini değerlendirerek, "Sakarya’da vatandaşımız partisine sahip çıkmış ve 5 milletvekilini Ankara’ya göndermiştir" dedi.

Teşekkür

7 Haziran seçim sonuçlarının ülkeye hayırlı olmasını temenni ettiğini belirten TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Sakarya’da seçimle zaferle ayrıldıklarını söyledi. Üstün, “Sakarya’da vatandaşımız partisine sahip çıkmış ve en yakın rakibinin çok önünde sandıktan galip çıkarak 5 milletvekilini Ankara’ya göndermiştir. Sakaryamıza teşekkür ediyoruz” dedi.

İyi okumak

Seçim sonuçlarının Türkiye gündeminde daha farklı olduğunu ifade eden Üstün, “AK Parti 7 Haziran seçimlerini kaybetmemiş ama kazanamamıştır. Biz AK Partililer olarak bu sonuçları çok iyi okumak zorundayız. Bu işin muhasebesini gerçekten çok sağlıklı bir şekilde yapmamız gerek. Yenilgi olarak görmüyoruz bu seçimi. Kimse buradan bir ümitsizliğe kapılmasın. Biz sandıktan çıkan sonuca saygı göstereceğiz, halk böyle istemiştir ve bizim buradan alacağımız dersler vardır” şeklinde konuştu.

Koalisyon

Sonraki süreçte bir koalisyon süreci olup-olmayacağına ilişkin görüşleri de değerlendiren Üstün, “AK Parti bu konuda ülke menfaatinden yana bir tavır alacaktır. Geçmişte partimize kapatma davası açtığında ülkenin kaosa sürüklenmemesi için karar ne olursa olsun bir an önce alınmasını istemiştik. Diğer partilerin seçimin hemen ardından yaptığı açıklamalar zamanla değişecektir. Çünkü meydanlardaki siyasetin hemen ardından sıcağı sıcağına bu yorumların yapılması normaldir. Meydanlarda yapılan siyaset soğuduğunda tüm partiler daha sorumlu hareket edecektir ve irade gösterecektir” diye konuştu.

Taban

AK Parti’nin kısa vadeli hesaplar yapmayacağının altını çizen Üstün, seçimin iç muhasebesinin detaylı olarak ele alınacağını vurguladı ve sözlerini şu ifadelerle noktaladı; “Biz taban politikacısıyız. Seçim sonrası AK Parti’nin tıpkı Sakarya, Malatya, Düzce gibi illerde nasıl tabana yayıldı ise diğer illerde de böyle tabana yayılması gerek. AK Parti bu noktada tabana yayılacak adımları daha hızlı ve süratli atmalıdır ve atacaktır.”

10 Haziran 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 2377 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 11 Haziran 2015 , Perşembe

ayhan sarıca

Sayın Üstün ; Hem diyorsunuz ki; herkes bize oy versin, hemde biz ne diyorsak her şey öyle olsun. Bu azıcık da kibir hali ile olmuyor. Örnek mi? : Kaynarca osb'nin hali...! Yenikent'in ilçe yapılmaması için gösterdiğiniz direnç...! Karasu demiryolu hattının bitirilmemesi...! Karasu serbest bölgenin son hali...! cengiz topel'in yenikent'e uzanan baglantı yolları...! Alandüzü'ne hastaneler üssü deyip de çivi çakılmaması...! Kayrancık-camili arası yollarının bilinçli olarak açılmaması...! daha çok şey yazabilirim...! Siz zaten hepsini biliyorsunuz! Saygılarımla

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU