Günün Tarihi:19 Ağustos 2022

Sosyal hizmetler tek çatıda


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Adem Kümbet, Çocuk Hakları İl Komitesi yönetici ve üyeleri ile bir araya geldi.

İnsan hakları
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Elif Civan Yüce ve Çocuk Hakları İl Koordinatörü Melike Acar’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Başkanvekili Kümbet, Dünya’nın birçok bölgesinde yaşanan insan hakları ihlallerinden en çok çocukların etkilendiğini ve bu konuda yapıcı adımların atılması gerektiğini  söyledi. Kümbet, “Büyükşehir Belediyesi olarak gerek desteklemeler gerekse de teşviklerle bu alandaki göstergelerde önemli bir seviye elde ettik. Sosyal Gelişim Merkezi’yle sosyal hizmetleri tek bir çatı altında topladık. Bugün binlerce çocuğumuzun yeteneklerini keşfetmesi ve geliştirmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.


Yeni nesiller
Çocuk hakları konusunda en önemli görevin ailelere düştüğünün de altını çizen Kümbet açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Çocuklarımız ilgiyi farklı mecralarda değil, ailelerinde aramalı ve bulmalıdır. Erken yaşlarda çocuklarımızın hak ve görevlerinin bilincinde olması, geleceğe güvenle bakan yeni nesiller için de elzemdir. Bizim bu konudaki desteklerimiz her zaman için devam edecek. İl komitemize çocuk haklarının tanıtılması, korunması ve geliştirilmesi noktasındaki desteklerimizi artarak sürdüreceğiz.”

12 Haziran 2015 , Cuma Bu haber toplam 1127 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU