Günün Tarihi:21 Haziran 2021

‘Afet Bilinci’ eğitimi verildi


AFAD İl Müdürlüğü Sivil Savunma Şubesi’nde görevli Eğitim Uzmanı Servet Akdeniz ile Arama ve Kurtarma Teknisyeni Bülent Doğru tarafından Adapazarı, Arifiye, Erenler ve Serdivan İlçe Milli Eğitim müdürlüklerine bağlı 48 ilkokul, 44 ortaokuldaki 7 bin 270 ö

Devam edecek
İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, 1 Haziran tarihindeki eğitime bizzat iştirak ederek eğitim faaliyetlerini yerinde denetledi. İl Müdürü Kaşkaş, özellikle ilköğretim çağındaki öğrencilerin Afet Bilinci eğitimine göstermiş oldukları ilgiden çok memnun kaldığını ifade ederek, bu eğitimlerin artarak devam etmesi gerektiğini söyledi.

  
Farkındalık
                                                                                                                                                   
Kaşkaş, “Afet bilinci eğitimleriyle öğrenciler afet öncesi alması gereken tedbirleri, afet sırasında hangi doğru davranış modellerini uygulayacağı ve afet sonrasında ilk saatlerde neler yapması gerektiği hakkında gerekli bilgi ve uygulamalarla farkındalıkları sağlandı. Hayatımız boyunca karşılaşabileceğimiz afetlere karşı her zaman hazır bireyler yetiştirilmesi amaçlandı” dedi.

15 Haziran 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1071 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU