Akyazı Fen ilk mezunlarını verdi15 Haziran 2015, Pazartesi

Katılım
Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, okulu yaptıran hayırsever işadamı Eyyup Genç, idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleşen program renkli ve duygulu anlara sahne oldu. Birlikte yenen yemeğin ardından dönem birincisi Feyzanur Yılmaz, duygulu konuşmasında ilkleri birlikte gerçekleştirdikleri ve bu güne gelmelerinde emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti.


Akademik başarı
Okullarının kendileri için bir okuldan daha fazlası olduğunu ve en çok özleyeceği şeyin bu okulda yaşadığı aile sıcaklığı olduğunu belirten Yılmaz, tüm bu güzelliklerin yaşanmasında en büyük pay sahibi olarak gördükleri hayırsever Eyyup amcalarına da saygı ve minnetlerini ifade etti. Veliler adına konuşan Fikret Çelik, akademik başarısının yanı sıra değerler eğitimi ve sosyal faaliyetleriyle örnek bir kurum olan Akyazı Fen Lisesi’nin kısa sürede elde ettiği başarıda emeği geçenlere teşekkür etti.


Öncülük
Programa katılan ve  öğrenci ve velilerle bu anı paylaşmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, mezun olan öğrenci ve velilerini tebrik ederek milli değerleriyle barışık bir neslin toplumların geleceği açısından önemini belirterek, “Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi’nin bu konuda Sakarya eğitimine öncülük etmesinden büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.


Slayt gösterileri
Öğrencilerin dört yıllık eğitim süreçlerine ait karelerden oluşan slayt gösterisi ve video çekimlerinin izlenmesinin ardından söz alan okul müdürü Mehmet Altıparmak, zor bir sürecin içerisinden geçerek geldikleri bu günün ve elde ettikleri başarının anlamlı ve önemli olduğunu belirtti. İlk mezunlarıyla Sakarya’da akademik başarının zirvesine yerleşerek rüştünü ispatlayan okullarının bu başarısında emeği geçen başta idareci ve öğretmenler olmak üzere tüm ekip arkadaşlarına ve velilere teşekkür etti.

Bu haber toplam 3306 defa okundu.

Resim Galerisi