Günün Tarihi:28 Haziran 2022

Akyazı Fen ilk mezunlarını verdi


2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı’nda eğitime başlayan Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi, ilk mezunlarını Adapazarı Reisoğlu Tesisleri’nde düzenlenen törenle geleceğe uğurladı.

Katılım
Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, okulu yaptıran hayırsever işadamı Eyyup Genç, idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleşen program renkli ve duygulu anlara sahne oldu. Birlikte yenen yemeğin ardından dönem birincisi Feyzanur Yılmaz, duygulu konuşmasında ilkleri birlikte gerçekleştirdikleri ve bu güne gelmelerinde emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti.


Akademik başarı
Okullarının kendileri için bir okuldan daha fazlası olduğunu ve en çok özleyeceği şeyin bu okulda yaşadığı aile sıcaklığı olduğunu belirten Yılmaz, tüm bu güzelliklerin yaşanmasında en büyük pay sahibi olarak gördükleri hayırsever Eyyup amcalarına da saygı ve minnetlerini ifade etti. Veliler adına konuşan Fikret Çelik, akademik başarısının yanı sıra değerler eğitimi ve sosyal faaliyetleriyle örnek bir kurum olan Akyazı Fen Lisesi’nin kısa sürede elde ettiği başarıda emeği geçenlere teşekkür etti.


Öncülük
Programa katılan ve  öğrenci ve velilerle bu anı paylaşmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, mezun olan öğrenci ve velilerini tebrik ederek milli değerleriyle barışık bir neslin toplumların geleceği açısından önemini belirterek, “Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi’nin bu konuda Sakarya eğitimine öncülük etmesinden büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.


Slayt gösterileri
Öğrencilerin dört yıllık eğitim süreçlerine ait karelerden oluşan slayt gösterisi ve video çekimlerinin izlenmesinin ardından söz alan okul müdürü Mehmet Altıparmak, zor bir sürecin içerisinden geçerek geldikleri bu günün ve elde ettikleri başarının anlamlı ve önemli olduğunu belirtti. İlk mezunlarıyla Sakarya’da akademik başarının zirvesine yerleşerek rüştünü ispatlayan okullarının bu başarısında emeği geçen başta idareci ve öğretmenler olmak üzere tüm ekip arkadaşlarına ve velilere teşekkür etti.

15 Haziran 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 3398 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU