Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

21 firma büyükler listesinde


İstanbul Sanayi Odası tarafından 47 yıldır her yıl geliştirilerek sürdürülen, Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının 2015 yılı sonuçları açıklandı.

İlk 500

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından geleneksel hale gelen Türkiye'nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyesi 21 firma yer aldı.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul,  “Türkiye ekonomisine tutulan güçlü bir ayna niteliğinde olan araştırmaya göre Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu listesinde Sakaryalı 21 firmamız yer alıyor.” diye konuştu.

 

Katkı

İstanbul Sanayi Odası tarafından uzun yıllardır yapılan ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nın ülkemiz sanayi sektörünü anlamak ve doğru okumak açısından önem arz ettiğini ifade eden Başkan Kösemusul, “500 sanayi kuruluşu araştırması ülkemizin ve bölgelerin yıllarla beraber yerel ve ulusal gelişimine dair ciddi fikir sahibi olmamıza katkı sağlıyor. Bu açıdan sanayi sektörünün gelişme trendini ortaya koyan önemli bir çalışmadır. Söz konusu araştırma neticesinde her yıl Sakarya iş dünyasını memnun eden sonuçlar elde ediyoruz” dedi.

 

Gurur

Kösemusul açıklamasında ayrıca “2014 yılı verilerine göre hazırlanan ve gerek merkezleri gerek şubeleri ilimizde bulunarak ilk 500 firma arasında Sakarya’dan 21 firmanın yer alması ilimiz ekonomisi açısından büyük önem taşıyor. Bu minvalde, firmalarımızı tebrik ediyor, bize bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Üreten, istihdam sağlayan, il ve ülke ekonomisine katkı sağlayarak böyle güzel başarılara imza atan firmalarımızla gurur duyuyor takdir ediyoruz.  İSO ilk 500 listesindeki firma sayılarımızı da arttırmak için üyelerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi. 

17 Haziran 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 804 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU