Günün Tarihi:16 Nisan 2021

‘Sağlık çalışanları mağdur edilmemeli


Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, ilçelerden personel takviyesi yapılmasının hem vatandaşı, hem da sağlık çalışanını mağdur edeceğini açıkladı.

Personel takviyesi

Korkmaz, “Yöneticiler idare ederek sağlıklı bir yönetim sistemi oturtmak yerine, idare edip günü kurtarma derdine girerlerse o zaman büyük sorunların ve sıkıntıların yaşanacağı bir döneme geçilmiş olur. Hele ki sağlık alanında böyle bir şey yapılırsa bunun acı faturası vatandaşlara çıkar. Mağduriyetini de sağlık çalışanları yaşar. İlimizde ne yazık ki böyle bir günü kurtararak idare etme işi hayata geçirilmek istenmektedir. Plansız altyapı ve yetersiz istihdam gibi sorunlar çözüme kavuşturulmadan Genel Sekreterlik, ek bir yoğun bakım ünitesini açmak için ilçelerden personel takviyesi yapmayı düşünmektedir” dedi.


3 katına
“Bu karar ilçelerdeki sağlık hizmetini olumsuz yönde etkileyecektir” diyen Korkmaz, “Yaz aylarının gelmesiyle ilçelerdeki nüfusların artacağı da düşünüldüğünde, örneğin Karasu İlçemiz’in nüfusu üç katına çıkmaktadır. Nüfus çoğalırken, sağlık çalışanı sayısını azaltmak vatandaşın sağlığını ciddi biçimde tehlikeye atmaktır. Bir yeri yapmak için öbür tarafı yıkmanın mantıklı bir izahı yoktur.  Bozarak ve yıkarak düzen sağlanmaz ve işler bir sisteme oturtulamaz. Bu durumun sadece sıkıntı verir ve kaos ortaya çıkarır. Hem vatandaşı hem çalışanı mutsuz eder” diye konuştu.


Müsaade etmeyeceğiz
Korkmaz açıklamasını şöyle sürdürdü; “Böyle bir durumun idareciler tarafından adeta bir zulüm aracı olarak kullanılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Hizmet puanı gibi kriterler dururken birlerinin keyfinin kahyasına göre çalışana görevlendirme yapılmasının karşısında duracağız. Kısacası neresinden tutulursa tutulsun elde kalan bu işten vazgeçilmelidir vatandaşın sağlığı tehlikeye atılmamalı, çalışanlar mağdur edilmemelidir. İdare kaş yaparken göz çıkarmak yerine sorunu temelden çözecek kalıcı bir yol bulmalıdır.  Türk Sağlık-Sen olarak bu konunun takipçisi olduğumuz belirtiyor ve yapılacak her haksızlığın hesabını soracağımız ilan ediyoruz. Haksızlık yapan ve yetkisini zulüm aracı haline dönüştürenler mutlaka yargıya hesap vereceklerdir.”
 

20 Haziran 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 842 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU