Günün Tarihi:7 Temmuz 2020

‘Kimse koalisyondan korkmamalı’


CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TBMM'ye kaydını yaptırmasının ardından ilçe örgütlerine teşekkür ziyaretlerine başladı.

Heyecanlı

Özkoç, CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent ve yöneticilerle birlikte dün partisinin Taraklı, Pamukova, Geyve ve Arifiye ilçe başkanlıklarını ziyaret etti. Özkoç, seçim kampanyası boyunca ilçe yöneticilerinin, kadın ve gençlik kollarıyla birlikte büyük özveri ve fedakarlıkla çalıştığını belirterek, "Hepinize çok teşekkür ediyorum. İlk 4 yıl nasıl çalıştıysam, önümüzdeki 4 yılda da tüm gücümü ortaya koyarak çalışacağım, ancak bu sefer daha umutlu, daha heyecanlı olacağım. Hepimiz gibi" dedi.

Kırmızı çizgi

Bu çerçevede koalisyon süreci hakkında bilgi veren CHP Sakarya Milletvekili Özkoç, ilçe başkan ve yöneticilerine, vatandaşlara özetle şunları söyledi; "Biz, ülkeye nefes aldıracak 14 maddelik temel esaslarımızı, 'olmazsa olmaz'larımızı, açıkladık.  Bizim kırmızı çizgimiz, ülkemizin, vatandaşımızın barışı, refahı, mutluluğudur. Nedir bunlar? Siyasi ahlak yasasını çıkarmak, yolsuzluk yapanları cezasız bırakmamak, Cumhurbaşkanını anayasal sınırlar içine çekmek, hukuku tesis etmek, yıpranmış kurum ve kuruluşlarımızı onarmak, yüzde 10 barajı kaldırmak” dedi.

‘Korkmayın’

Özkoç, “Ve olmazsa istifa edeceğimi açıkladığım, hatta imza altına aldığım yoksul halkımızın umutla beklediği; emekliye 2 maaş ikramiye, asgari ücretin 1500 liraya çıkarılması, çiftçiye mazotun 1,5 liradan verilmesi. İşte bunlar bizim kırmızı çizgilerimiz. Bu koşulları kabul eden her partiyle koalisyonu görüşebiliriz. Biz, MHP'ye başbakanlık teklif edebilecek kadar saltanat duygusundan uzağız. Yeter ki halkımızın, ülkemizin ve hatta bugün tüm orta doğunun barışı, mutluluğu, refahı sağlansın. Kimse koalisyondan korkmamalı” dedi.

Zemini belli

Özkoç, “Bu ülke kötü koalisyonlar gördü, ancak hiçbiri ülkeyi ekonomik, demokratik, hukuksal anlamda bu kadar yıpratmadı. Halk, artık tek parti iktidarından, saltanatından yorulduğunu sandıkta gösterdi. Batı Avrupa ülkelerindeki iyi uygulamalar ortada, zemini belli bir koalisyon ülkemize ve coğrafyamıza nefes aldıracaktır. Hepimizin buna ihtiyacı var" dedi.

Taşkent’le

Esnafı da ziyaret eden Özkoç, hem partililerin, hem de vatandaşların olası koalisyonlarla ve yürütülen çalışmalarla ilgili görüşlerini aldı.  Bu arada partililerle biraraya gelen CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent de, CHP Genel Merkezi'nde 18 Haziran Perşembe günü yapılan il başkanları toplantısı hakkında bilgi verdi.

21 Haziran 2015 , Pazar Bu haber toplam 893 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU