Günün Tarihi:12 Nisan 2021

‘Bir karnemiz eksik!’


Ramazan ayı ile birlikte fiyat artışının yaşandığı ette, yine aynı oyunlar oynanmaya başladı. Ucuz et satışı yapan Et ve Süt Kurumu’da, satış sınırlaması getirince vatandaştan tepki gördü.

Ramazan artışı
Et ve et ürünlerine tüketimin arttığı Ramazan öncesinde, yine beklenmedik bir şekilde zam yapılması, ister istemez vatandaşı Et ve Süt Kurumu’na yönlendirdi. En azından iftar sofrasında et olmasını isteyen vatandaşlardan şansı olan et alabiliyor.

Kişi başına iki kilo
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da önlem Ramazan öncesinde önlem almayan Et ve Süt Kurumu’nun mağazalarında yine ucuz et kuyruğu yaşanmaya başladı. Ucuz et için sabahın erken saatinde kuyruğa giren vatandaşlara, ancak iki kilo kıyma ya da et veriliyor.

Gelen et yetmiyor
Şehir içindeki mağazaya etin yetersiz geldiğini söyleyen vatandaşlar, “Kasaplarla Et ve Süt Kurumu arasında kıyma ve kuşbaşında kiloda 8-10 lira fark var. Elbette eti ucuza almak istiyoruz. Bunun için erken gelip sıraya giriyoruz ama gelen et kısa sürede bitiyor” dediler.

Şansı olan alıyor
Kasaplarda dana kıymanın 36 lira, kuşbaşının 38 liradan, Et ve Süt Kurumu’nda dana kıymanın 26.90, kuşbaşının da 30.40 liradan satıldığını söyleyen vatandaşlar, “Ucuz et alacağız diye, neredeyse bize karne verecekler. Sabah gittin şansın varsa alıyorsun, yoksa geriye dönüyorsun. Et ve Süt Kurumu niye yeteri kadar et vermiyor?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Gelen mecburen geriye dönüyor
Et ve Süt Kurumu’nun Çarşı’daki mağazasına ucuz et almaya gidenler, gelen et kısa sürede tükendiği için mecburen geriye dönüyorlar. Geçen yılda yaşanan sorun Et Balık Kurumu’nda yöneticilerin değişmesine yol açmıştı.

22 Haziran 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1189 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU