Günün Tarihi:21 Ocak 2020

Sokak hayvanları susuz kalmayacak


Sapanca Belediyesi’nin “Doğadaki tüm canlılar için varız” sloganı ile başlattığı proje kapsamında ilçede 25 noktaya su ve yiyecek kapları yerleştirildi.

Kedi ve köpeklere yönelik özel olarak tasarlanan kaplar, Belediye Zabıta Müdürlüğü tarafından sahil bölgeleri, mesire alanları, park alanları ile belirlenen cadde ve sokaklara beslenme noktaları yerleri tespit edilen, insan yoğunluğunun az olduğu fakat hayvanların beslenebileceği noktalara özen göstererek konulup sıcak yaz ve soğuk kış günlerinde hayvanların aç kalmamaları sağlanıyor.

İlçede gerçekleştirilen bu projeye vatandaşların da duyarlı olacağını düşündüğünü ifade eden Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer; “Tüm halkımızı sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirdiğimiz bu çalışmamıza destek olmaya çağırıyoruz. Vatandaşlarımızdan evdeki yemek atıklarını çöpe değil, sokak hayvanlarına vermelerini istiyoruz. Bu projemize duyarlılık göstererek destek olacak olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

24 Haziran 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 658 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU